Sarıkamış Kongre Otelleri

Sarıkamış bölgesinde 2 adet kongre oteli bulunmaktadır.

Çamkar Otel Sarıkamış

Çamkar Otel

Tatil Sarıkamış Tam Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Kayı Snow Otel Sarıkamış

Kayı Snow Otel

Kayak Sarıkamış Tam Pansiyon Plus
İNCELE

Sarıkamış Tatili Hakkında

Kars şehrine bağlı Sarıkamış ilçesi, her yıl on binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Çeşitli tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan şehir, Türk tarihi açısından önemli savunma stratejisine sahip bir bölgedir. Genellikle tarımcılık ve hayvancılık faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Sarıkamış ilçesinde tatil faaliyetleri de yapılmaktadır.

Tarihi yapılarıyla turistlerin ilgisini çeken Sarıkamış ilçesi, gezginler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Mimari yapısıyla da dikkat çeken kent, pek çok medeniyetin etkisi altında kalmıştır. Önemli dini yapıların da bulunduğu ilçede birbirinden farklı tarihi eserler yer almaktadır. Sarıkamış’ta yer alan başlıca tarihi yapılar arasında Allahu Ekber Şehitliği ve Katerina Av Köşkü bulunmaktadır.

Tarihi yapıların yanı sıra doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan Sarıkamış, fotoğrafçılık açısından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği doğal yapılar, turistlerin zaman geçirdiği yerler arasındadır. Sarıkamış’ta yer alan başlıca doğal güzellikler arasında Çıldır Gölü ve Sarıkamış Kent Ormanlığı bulunmaktadır. Doğal güzelliklere yakın bölgede yer alan tesislere Kars'taki oteller sayfasından ulaşabilirsiniz.

Gece hayatı konusunda da ön plana çıkan ilçede pek çok bar ve pub mekanı bulunmaktadır. Gençler tarafından sıklıkla vakit geçirilen eğlence mekanları, ekonomik açıdan uygun olmasıyla da tercih edilmektedir. İlçede yer alan başlıca eğlence mekanları arasında Şelale Cafe, Birabahane Cafe ve Gözde Cafe bulunmaktadır.

Turizm faaliyetleriyle de tercih sebebi olan Sarıkamış’ta pek çok tesis yer almaktadır. İlçede yer alan tesislere Sarıkamış'ın otel listesi sayfasından ulaşmanız mümkündür. Turistler tarafından sıklıkla tercih edilen oteller, ekonomik açıdan uygun olmasıyla da bilinmektedir.

Kongre Tatili Hakkında

Kongre turizmi ülkemizde her yıl binlerce kişinin katıldığı önemli turizm çeşitlerinden biri olmaktadır. Alanında uzman binlerce kişinin katıldığı bu kongrelerde en önemli nokta ise yapılacağı yeri seçmektir. Kongrelerin çoğu genellikle bir otelde yapılmaktadır. Kongre yapılacak otelin seçiminde, merkezin kapasitesi olanakları göz önüne alınarak seçim yapılır.

Kongre otelleri özellikle müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermek için tasarlanmıştır. Kongre alanları onlarca kişiyi ağırlamak için dizayn edilmiş sade ve ferahtır. Kokteyl alanları da aynı şekilde birçok kişiyi buralarda sorun yaşamadan ağırlamak için hazırlanmıştır. Aynı zamanda kokteyl alanlarında oteller birbirinden en güzel yiyecek ve içecekleri  müşterilerine sunarak keyifli anlar geçirmelerini sağlar.

Kongre otellerinin geneli dört ve beş yıldızlı otellerden oluşmaktadır. Bu oteller daha önce birçok kongreye ev sahipliği yapmış otellerdir. Kongre otellerinde birden çok farklı etkinlik de düzenlenebilir. Bunlar için özel dizayn edilmiş kısımlar sizleri beklemektedir. Ayrıca kongreye katılan kişiler indirimli bir şekilde konaklama seçeneklerini de değerlendirebilirler. Otellerde konaklayanlar için özel hizmetler de devam etmektedir.

Kongre otellerinde havuz gibi önemli seçenekler de bulunmaktadır. Yoğun bir günün ardından havuzda ferahlamak isteyen kişiler burayı tercih edebilir. Kongre alanları dışındaki alanları kullanmak isteyenlerin ise aynı zamanda konaklama seçeneğini tercih eden kişiler olması gerekmektedir.

Birçok kongre otellerinde aynı zamanda spa hizmetleri de bulunmaktadır. Rahatlamak isteyen müşteriler spa tercihlerini de değerlendirebilirler. Kongre otelleri lojistik açıdan da uygun alanlarda bulunması gerekmektedir. Farklı iller ve merkezlerden gelen kişiler ulaşımı kolay olan bu otele rahatlıkla erişim sağlayabilmektedir. Aynı zamanda kongre salonları bölünebilir özellikte olduğu için az katılım olması dahilinde salonu küçültüp daha rahat bir ortam yaratabilmeniz de mümkün olmaktadır.