Rize Denize Sıfır Oteller

Rize bölgesinde 1 adet denize sıfır oteli bulunmaktadır.

Babillon Hotel & Spa & Restaurant Rize

Babillon Hotel & Spa & Restaurant

Şehir Rize Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Rize Tatili Hakkında

Rize, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz bölümünde bulunan bir şehirdir. Şehrin doğusunda Artvin, batısında Trabzon, Güneyinde Erzurum, güneybatısında Bayburt yer almaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin turistik açıdan en popüler şehri olan Rize’ye ulaşım son derece kolaydır. Özel araç, otobüs, denizyolu ve havayolu ile ulaşım gerçekleşmektedir.

Rize’de görülmeye değer pek çok tarihi yapı ve mekân bulunmaktadır. Bu mekânlar; Rize Kalesi, Zil Kalesi, Şenyuva Köprüsü, Rize Müzesi, Ciha Kalesi, Mikron Köprüsü, Kemer Köprüler, Şimşirli Köyü Camii, İslampaşa Camii, Büyük Gülbahar Sultan Camii’dir. Bu önemli tarihi mekânlara yakın konumda yer alan konaklama tesisleri için Rize'nin otelleri sayfasını sayfasını inceleyebilirsiniz.

Karadeniz Bölgesi’nin en çok turist ağırlayan şehirleri arasında yer alan Rize’de tarihi mekânlar dışında pek çok doğal güzellik de bulunmaktadır. Özellikle yayla turizmi açısından dikkat çeken şehir, milli parkları ile de ön plana çıkmaktadır. Doğal güzellikler arasında Ayder Yaylası, Pokut Yaylası, Gito Yaylası, Fırtına Deresi, Palovit Şelalesi, Anzer Yaylası, Elevit Yaylası, Ovit Yaylası, Kaçkar Dağları Milli Parkı, Çağrankaya Yaylası, Çat Vadisi, Polakcur Yaylası, Amlakit bulunmaktadır.

Uzun sahil şeridine sahip olan şehirde denize girebileceğiniz pek plaj bulunmaktadır. Çayeli Limanköy Aile Plajı başta olmak üzere; Çayeli Halk Plajı, Alipaşa Plajı, Hamidiye Plajı, Kemerköy Plajı ve Sarayköy Plajı şehrin en gözde plajlarındandır.

Özellikle Karadeniz müzik kültürü açısından oldukça popüler olan şehirde gece hayatı da eğlenceli müzikler eşliğinde geçmektedir. Kahve Deryası, Own Cafe Bar, Salto Bar, Çişe Restaurant en popüler eğlence mekânları arasındadır.

Şehirde keyifli bir tatil geçirmek için konaklayabileceğiniz pek çok tesis yer almaktadır. Ayder Doğa Resort, Haşimoğlu Otel Ayder, Rize Green Hotel, Kaçkar Resort Hotel, Ayder Resort Hotel şehrin en popüler konaklama tesislerindendir.

Denize Sıfır Otel Tatili Hakkında

Yazın gelmesini dört gözle bekleyen tatilcilerin en sevdiği otellerden biri de denize sıfır otellerdir. Uzun ve yorucu geçen bir dönemin ardından kendini dinlendirmek ve keyifli zaman geçirmek isteyenler genellikle tercih ettiği otel türüdür. Özellikle de yazın sıcak güneşin altında kendinizi direkt denize atmak ve otelinizden çıktığınız gibi ayaklarınızı kumsala basmak istiyorsanız, tercih etmeniz gereken denize sıfır olarak konumlanmış otellerdendir.

Yorulduğunuz zaman, dinlenmek istediğiniz zaman otelinize sadece yürüme mesafesi ile gidebildiğiniz gibi diğer ihtiyaçlarınız için de otele kadar gitme zahmetinde bulunmazsınız. Ayrıca birçok otelin kendi özel sahil bandı sayesinde kendinizi özel hissederek denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Denize sıfır otellerin bir diğer avantajı da adından anlaşılacağı gibi manzarasıdır. Özellikle sıcak yaz aylarında otelinizin balkonunda otururken deniz manzarasının tadını çıkarmak çok farklı bir keyiftir. Ayrıca her sabah gözlerinizi açtığınızda masmavi sulara doğru manzaranızı izleyebilir ve tüm yorgunluklarınızı o manzara sayesinde unutabilirsiniz.

Denize sıfır otellerin genellikle çoğu 4 ve 5 yıldızlı olabilmektedir. Herşey dahil konseptiyle hizmet eden bazı otellerde yemek yemek ve bir şeyler içmek istediğinizde deniz kenarında bu keyifli anların tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda da denize çok yakın olduğu için su sporları gibi farklı spor dallarını da kolaylıkla deneyimleyebilirsiniz.

Sizler de tam bir deniz aşığı iseniz ve daha önce denemediyseniz, denize sıfır otelleri deneyimini mutlaka yaşamanızı öneririz. Ultra herşey dahil ve herşey dahil konseptleriyle Türkiye’nin dört bir yanında bulunan birbirinden harika ve özel denize sıfır otellerin deneyimini yaşarken, huzuru ve mutluluğu bir yanda bulacaksınız. Denize sıfır otellerin özel konforundan, kalitesinden ve farklı deneyimlerinden yararlanmak için siz de bu tatil seçiminizde denize sıfır otelleri öncelik verebilirsiniz.