Rize butik Oteller

Rize bölgesinde 20 adet butik oteli bulunmaktadır.

Ayder Doğa Resort Ayder

Ayder Doğa Resort

Bungalov Ayder Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Haşimoğlu Otel Ayder Ayder

Haşimoğlu Otel Ayder

Butik Ayder Oda Kahvaltı
İNCELE
Naliya Otel & Restaurant Rize

Naliya Otel & Restaurant

Butik Rize Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Villa de Pelit Hotel Ayder

Villa de Pelit Hotel

Butik Ayder Oda Kahvaltı
İNCELE
Sis Otel Ayder

Sis Otel

Butik Ayder Oda Kahvaltı
İNCELE
Ayderoom Otel Ayder

Ayderoom Otel

Butik Ayder Oda Kahvaltı
İNCELE
Hozboncuk Dağ Evi Rize

Hozboncuk Dağ Evi

Dağ Rize Oda Kahvaltı
İNCELE
Puli Mini Otel Rize

Puli Mini Otel

Butik Rize Oda Kahvaltı
İNCELE
Hilaz Otel Rize

Hilaz Otel

Butik Rize Oda Kahvaltı
İNCELE
Hanedan Suit Otel Rize

Hanedan Suit Otel

Butik Rize Oda Kahvaltı
İNCELE

Rize Tatili Hakkında

Rize, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz bölümünde bulunan bir şehirdir. Şehrin doğusunda Artvin, batısında Trabzon, Güneyinde Erzurum, güneybatısında Bayburt yer almaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin turistik açıdan en popüler şehri olan Rize’ye ulaşım son derece kolaydır. Özel araç, otobüs, denizyolu ve havayolu ile ulaşım gerçekleşmektedir.

Rize’de görülmeye değer pek çok tarihi yapı ve mekân bulunmaktadır. Bu mekânlar; Rize Kalesi, Zil Kalesi, Şenyuva Köprüsü, Rize Müzesi, Ciha Kalesi, Mikron Köprüsü, Kemer Köprüler, Şimşirli Köyü Camii, İslampaşa Camii, Büyük Gülbahar Sultan Camii’dir. Bu önemli tarihi mekânlara yakın konumda yer alan konaklama tesisleri için Rize'nin otelleri sayfasını sayfasını inceleyebilirsiniz.

Karadeniz Bölgesi’nin en çok turist ağırlayan şehirleri arasında yer alan Rize’de tarihi mekânlar dışında pek çok doğal güzellik de bulunmaktadır. Özellikle yayla turizmi açısından dikkat çeken şehir, milli parkları ile de ön plana çıkmaktadır. Doğal güzellikler arasında Ayder Yaylası, Pokut Yaylası, Gito Yaylası, Fırtına Deresi, Palovit Şelalesi, Anzer Yaylası, Elevit Yaylası, Ovit Yaylası, Kaçkar Dağları Milli Parkı, Çağrankaya Yaylası, Çat Vadisi, Polakcur Yaylası, Amlakit bulunmaktadır.

Uzun sahil şeridine sahip olan şehirde denize girebileceğiniz pek plaj bulunmaktadır. Çayeli Limanköy Aile Plajı başta olmak üzere; Çayeli Halk Plajı, Alipaşa Plajı, Hamidiye Plajı, Kemerköy Plajı ve Sarayköy Plajı şehrin en gözde plajlarındandır.

Özellikle Karadeniz müzik kültürü açısından oldukça popüler olan şehirde gece hayatı da eğlenceli müzikler eşliğinde geçmektedir. Kahve Deryası, Own Cafe Bar, Salto Bar, Çişe Restaurant en popüler eğlence mekânları arasındadır.

Şehirde keyifli bir tatil geçirmek için konaklayabileceğiniz pek çok tesis yer almaktadır. Ayder Doğa Resort, Haşimoğlu Otel Ayder, Rize Green Hotel, Kaçkar Resort Hotel, Ayder Resort Hotel şehrin en popüler konaklama tesislerindendir.

Butik Oteller Tatili Hakkında

Butik Oteller, sayıca az müşteriye, konforlu ve özel bir konaklama ortamı ve atmosferi yaratan otellerdir. Son senelerde bu otel konseptlerinin, tatilciler tarafından en fazla tercih edilen seçenekler içerisinde yer aldığı görülüyor. Butik oteller, şehir merkezi, otantik köy atmosferi ya da bir sahil kasabası atmosferinde konumlandırılmış olabilir. Butik otellerin kendine has bir tasarımı ve özenli hizmet modelleri vardır.

Butik otellerin en büyük özelliği ise ilginç ve dikkat çekici tasarımlarıdır. Ayrıca Türkiye’nin hemen her bölgesinde rastlanabilen otellerdir. Genelde yarım pansiyon veya oda kahvaltı konseptinde hizmet verilir. Tipik olarak bu otellerde oda sayısı 10 ile 100 arasında değişen özelliktedir. Ayrıca tasarımları açısından reprodüksiyon, modern, antika gibi farklı özelliklerdeki malzeme ve mobilyalar ile dekore edilmişlerdir. Bu özellikleri, bazen masalsı bir butik otel ortamını bazen de özgün ve modern bir butik otel mekânını ortaya çıkarır.

Butik özellikteki oteller, büyük otellerdeki kalabalık atmosferi tercih etmeyen ancak bir yandan da rahatlık ve konforundan ödün vermeyen müşteriler açısından büyük bir ayrıcalıktır. Bu oteller, aslında küçük bir pansiyonda yaşanan sıcaklığı sunarak öte yandan lüks bir otel standardında hizmet vermesi bakımından da avantaj getirir. Ayrıca her yaştan müşteriye hitap edebilecek imkân ve hizmetler sunulması da sevilen avantajlardandır. Bu otellerde keyif alınabilecek bahçe, teras, açık havuz, çocuk oyun alanı gibi imkânların olması; modern ama bir yandan da geleneksel tarzı bir arada sunup derin bir dinginlik yaşatması; tasarım mobilya ve antika eşyaları ile özgün bir ortam sunması gibi avantajları da vardır.

Siz de bu farklı tasarımdaki otellerde tatil yapmak isterseniz, uygun fiyatlarda bir tatil planı yapabilirsiniz. Bu noktada Mardin butik otelleri, Fethiye butik otelleri, Bodrum butik otelleri, Kapadokya butik otelleri, Alaçatı butik otelleri gibi çok sayıda değişik alternatif vardır. İçlerinden fiyat açısından bütçenize en uygun olanı tercih edebilir ya da erken rezervasyon dönemlerini takip edip önceden rezerve ettirerek fiyatları daha da düşük rakamlarda yakalayabilirsiniz.