Odunpazarı Termal Oteller

Odunpazarı bölgesinde 3 adet termal oteli bulunmaktadır.

Tasigo Hotels Eskişehir Bademlik Termal  Eskişehir

Tasigo Hotels Eskişehir Bademlik Termal

Termal Eskişehir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Beyoğlu Palace Termal Hotel Eskişehir

Beyoğlu Palace Termal Hotel

Termal Eskişehir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Has Termal Hotel Eskişehir

Has Termal Hotel

Termal Eskişehir Oda Kahvaltı
İNCELE

Odunpazarı Tatili Hakkında

Eskişehir ilinin merkezi olan bu ilçeye il dışından gelecek turistler ise hava, kara ve demiryolunu kullanarak ilçeye ulaşım gerçekleştirebilir. İlçe gerek tarihi gerekse doğal alanlar bakımından oldukça zengin ve dikkat çekicidir.

İlçe içerisinde görülmeye değer tarihi ve turistik mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar, Odunpazarı ilçesinin birer simgesi haline gelmiştir. İlçe içerisindeki önemli tarihi ve turistik yerler arasında; Tarihi Odunpazarı Evleri, Osmanlı Evi, Gözyaşı Çeşmesi, Karacahisar Kalesi, Beylerbeyi Konağı, Mithat Körler Parkı Antik Tiyatro, Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Eskişehir Lületaşı Müzesi, Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Odunpazarı Modern Müze, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kurtuluş Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi, Tülomsaş Müzesi, Kurşunlu Cami ve Külliyesi, Eskişehir Hayvanat Bahçesi bulunmaktadır.

Odunpazarı ilçesinde doğa ile iç içe olmak isteyenlerin ziyaret edebileceği mekanlarda oldukça kalitelidir. İlçe içerisindeki doğal yerler; Adalar Porsuk Çayı, Sümer Park, Kanlıkavak Parkı, Regülatör Piknik Alanı, Eskişehir Kent Ormanı, Eskişehir Şehr-i Aşk Adası, Şelale Park’tır. Eskişehir’in popüler otelleri arasından birçoğu, bu doğal alanların yakınlarında bulunmaktadır.

Tarihi ve doğal alan bakımından oldukça zengin olan Odunpazarı ilçesi, gece hayatı bakımından da oldukça gelişmiştir. İlçe içerisinde hizmet veren bar ve cafe tarzı işletmeler arasında en popüler olanları; Travelers Cafe, Eskişehir Bira Evi, Prison Bar, Varuna memphis, Ayrık Otu Cafe, Rumeli Çikolatacısı’dır.

Odunpazarı'nın konaklama yerleri arasından herkes kendine uygun bir yer bulabilir. İlçe içerisindeki konaklama yerlerinden en sık tercih edilenleri; Tasigo Hotels Eskişehir Bademlik Termal, Park Dedeman Eskişehir, Roof Garden Hotel, Marwa Hotel, Abacı Konak Otel ve Senna City Hotel’dir.

Termal Tatil Hakkında

Termal Oteller, etrafı doğal maden sularıyla çevrili ve belli derecede bir sıcaklığı olan suların bulunduğu alanlar üzerine kurulan tesisler için kullanılan bir kavramdır. Bu termal otellerde hem tatil hem de tedavi şekli, içme suyu kürleri ve banyo kürleri kullanılarak gerçekleşir. Bir diğer ifadeyle termal oteller, sıcak kaplıca sularını veya doğanın mucizelerinden bir tanesi olan özel suların kullanımına olanak sunan kuruluşlardır.

Özellikleri bakımından ise termal otellerde termal sular, soğuk ya da sıcak şekilde kullanımı dikkat çeker. Sıcak sular, çoğunlukla banyo kürü şeklinde; soğuk sular ise içme suyu/maden suyu şeklinde kullanılıyor. Termal sular ise müşterilere sağlık açısından faydalı sonuçlar getirir. Termal tesislerde müşterilere Türk hamamı, spa, cilt bakımı, masaj, fizik tedavi gibi çok konuda farklı hizmetler sunulur. Bununla beraber şifa bulmak isteyenlere hitap eden özellik ve hizmetler, aynı zamanda dinlenmek için tatil yapanlara da hitap eder.

Konumları itibariyle avantajlı olan popüler termal oteller, yemyeşil bir tabiat, sessiz dinlenme alanları ve şifalı suları ile sağlıklı şartlar sunarken yoga ve meditasyon açısından da avantajlı ortamlar sunar. Termal otellerin tümü, odaları, bahçeleri, termal havuzları ve yataklarına kadar en ince detayına kadar tasarlanır. Ayrıca şifalı suları ve sağlıklı ortamları sayesinde terapötik etkilerin en yüksek seviyede hissedilmesinde avantaj sağlar. Gün boyunca müşterilerin hizmet ve bilgi alabileceği bir otel ekibinin bulunması da büyük avantajlardan biridir. Bu otellerde uzman masör ve uzman fizyoterapistlerin bulunması da bir avantaj olarak müşterileri memnun ediyor.

Bütün bu özellikler dışında fiyat ve bütçe konusu da tatilcilerin planlarını yapmasında etkili bir unsurdur. Ancak uygun fiyatlı termal otel bulmak çok kolaydır. Çünkü bu oteller, hemen her bütçeye hitap edebilen çeşitlilikte karşınıza çıkar. Hatta yarım pansiyon, tam pansiyon, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı gibi çok sayıda seçenekte termal otel mevcuttur. Bu sayede çok düşük ve ekonomik fiyatlarda termal otellerde konaklama fırsatı bulabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal ise bu otellerde erken rezervasyon dönemlerini takip etmektir. Erken rezervasyon fırsatları sunan pek çok termal otel vardır. Bu otellerden önceden yer ayırtıp çok daha ekonomik şartlarda sağlıklı ve şifa dolu bir tatil planlayabilirsiniz.