Odunpazarı butik Oteller

Odunpazarı bölgesinde 4 adet butik oteli bulunmaktadır.

Abacı Konak Otel Eskişehir

Abacı Konak Otel

Şehir Eskişehir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Ada Life Otel Eskişehir

Ada Life Otel

Butik Eskişehir Oda Kahvaltı
İNCELE
Arslanlı Konak Otel Eskişehir

Arslanlı Konak Otel

Şehir Eskişehir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
La Vie Konak Otel Eskişehir

La Vie Konak Otel

Şehir Eskişehir Oda Kahvaltı
İNCELE

Odunpazarı Tatili Hakkında

Eskişehir ilinin merkezi olan bu ilçeye il dışından gelecek turistler ise hava, kara ve demiryolunu kullanarak ilçeye ulaşım gerçekleştirebilir. İlçe gerek tarihi gerekse doğal alanlar bakımından oldukça zengin ve dikkat çekicidir.

İlçe içerisinde görülmeye değer tarihi ve turistik mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar, Odunpazarı ilçesinin birer simgesi haline gelmiştir. İlçe içerisindeki önemli tarihi ve turistik yerler arasında; Tarihi Odunpazarı Evleri, Osmanlı Evi, Gözyaşı Çeşmesi, Karacahisar Kalesi, Beylerbeyi Konağı, Mithat Körler Parkı Antik Tiyatro, Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Eskişehir Lületaşı Müzesi, Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Odunpazarı Modern Müze, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kurtuluş Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi, Tülomsaş Müzesi, Kurşunlu Cami ve Külliyesi, Eskişehir Hayvanat Bahçesi bulunmaktadır.

Odunpazarı ilçesinde doğa ile iç içe olmak isteyenlerin ziyaret edebileceği mekanlarda oldukça kalitelidir. İlçe içerisindeki doğal yerler; Adalar Porsuk Çayı, Sümer Park, Kanlıkavak Parkı, Regülatör Piknik Alanı, Eskişehir Kent Ormanı, Eskişehir Şehr-i Aşk Adası, Şelale Park’tır. Eskişehir’in popüler otelleri arasından birçoğu, bu doğal alanların yakınlarında bulunmaktadır.

Tarihi ve doğal alan bakımından oldukça zengin olan Odunpazarı ilçesi, gece hayatı bakımından da oldukça gelişmiştir. İlçe içerisinde hizmet veren bar ve cafe tarzı işletmeler arasında en popüler olanları; Travelers Cafe, Eskişehir Bira Evi, Prison Bar, Varuna memphis, Ayrık Otu Cafe, Rumeli Çikolatacısı’dır.

Odunpazarı'nın konaklama yerleri arasından herkes kendine uygun bir yer bulabilir. İlçe içerisindeki konaklama yerlerinden en sık tercih edilenleri; Tasigo Hotels Eskişehir Bademlik Termal, Park Dedeman Eskişehir, Roof Garden Hotel, Marwa Hotel, Abacı Konak Otel ve Senna City Hotel’dir.

Butik Oteller Tatili Hakkında

Butik Oteller, sayıca az müşteriye, konforlu ve özel bir konaklama ortamı ve atmosferi yaratan otellerdir. Son senelerde bu otel konseptlerinin, tatilciler tarafından en fazla tercih edilen seçenekler içerisinde yer aldığı görülüyor. Butik oteller, şehir merkezi, otantik köy atmosferi ya da bir sahil kasabası atmosferinde konumlandırılmış olabilir. Butik otellerin kendine has bir tasarımı ve özenli hizmet modelleri vardır.

Butik otellerin en büyük özelliği ise ilginç ve dikkat çekici tasarımlarıdır. Ayrıca Türkiye’nin hemen her bölgesinde rastlanabilen otellerdir. Genelde yarım pansiyon veya oda kahvaltı konseptinde hizmet verilir. Tipik olarak bu otellerde oda sayısı 10 ile 100 arasında değişen özelliktedir. Ayrıca tasarımları açısından reprodüksiyon, modern, antika gibi farklı özelliklerdeki malzeme ve mobilyalar ile dekore edilmişlerdir. Bu özellikleri, bazen masalsı bir butik otel ortamını bazen de özgün ve modern bir butik otel mekânını ortaya çıkarır.

Butik özellikteki oteller, büyük otellerdeki kalabalık atmosferi tercih etmeyen ancak bir yandan da rahatlık ve konforundan ödün vermeyen müşteriler açısından büyük bir ayrıcalıktır. Bu oteller, aslında küçük bir pansiyonda yaşanan sıcaklığı sunarak öte yandan lüks bir otel standardında hizmet vermesi bakımından da avantaj getirir. Ayrıca her yaştan müşteriye hitap edebilecek imkân ve hizmetler sunulması da sevilen avantajlardandır. Bu otellerde keyif alınabilecek bahçe, teras, açık havuz, çocuk oyun alanı gibi imkânların olması; modern ama bir yandan da geleneksel tarzı bir arada sunup derin bir dinginlik yaşatması; tasarım mobilya ve antika eşyaları ile özgün bir ortam sunması gibi avantajları da vardır.

Siz de bu farklı tasarımdaki otellerde tatil yapmak isterseniz, uygun fiyatlarda bir tatil planı yapabilirsiniz. Bu noktada Mardin butik otelleri, Fethiye butik otelleri, Bodrum butik otelleri, Kapadokya butik otelleri, Alaçatı butik otelleri gibi çok sayıda değişik alternatif vardır. İçlerinden fiyat açısından bütçenize en uygun olanı tercih edebilir ya da erken rezervasyon dönemlerini takip edip önceden rezerve ettirerek fiyatları daha da düşük rakamlarda yakalayabilirsiniz.