Nevşehir Aile Otelleri

Nevşehir bölgesinde 181 adet aile oteli bulunmaktadır.

Divaisib Termal Resort Hotel & Spa Kozaklı

Divaisib Termal Resort Hotel & Spa

Termal Kozaklı Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Argos in Cappadocia Nevşehir

Argos in Cappadocia

Tatil Köyleri Nevşehir Oda Kahvaltı
İNCELE
Suhan Cappadocia Hotel & Spa Avanos
İNCELE
İnan Thermal Residence Otel Nevşehir

İnan Thermal Residence Otel

Tatil Nevşehir Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Hotel Karlıkevi Nevşehir

Hotel Karlıkevi

Butik Nevşehir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Burcu Kaya Hotel Nevşehir

Burcu Kaya Hotel

Tatil Nevşehir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Uçhisar Kaya Hotel Nevşehir

Uçhisar Kaya Hotel

Tatil Nevşehir Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Göreme Kaya Otel Nevşehir

Göreme Kaya Otel

Butik Nevşehir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Cappadocia Cave Suites Göreme

Cappadocia Cave Suites

Butik Göreme Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Yunak Evleri Cave Hotel Ürgüp

Yunak Evleri Cave Hotel

Butik Ürgüp Oda Kahvaltı
İNCELE

Nevşehir Tatili Hakkında

Türkiye’nin önemli turistik şehirlerinden olan Nevşehir, İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Yaklaşık 300 binlik nüfusuyla bilinen şehir, her milyonlarca turist ağırlamaktadır. Tarihi yapıların yanı sıra doğal güzelliklerin de popüler olduğu şehirde yüzlerce gezilecek yer bulunuyor. Ekonomik olmasıyla da tercih edilen Nevşehir, sıcak hava balonlarıyla da bilinmektedir.

Tarihi binlerce yıl geçmişe dayanan Nevşehir, ilk yerleşim yerleri arasında bulunmaktadır. Yapılan arkeoloji çalışmaları sonucunda yeraltı şehirleri, antik kentler ve tapınaklara dair bulgular ortaya çıkmıştır. Turistlerin ilgisini çeken tarihi yapıların birçoğu hali hazırda ücretsiz olarak ziyaret ediliyor. Nevşehir’de yer alan başlıca tarihi yapılar arasında Göreme Açık Hava Müzesi, Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi, Nevşehir Kalesi ve Damat İbrahim Paşa Külliyesi bulunmaktadır.

Doğal güzellikler açısından da oldukça zengin bir bölge olan Nevşehir, harika manzaraları turistlere tanıtmaktadır. Akarsulardan kaplıcalara, vadilerden mağaralara onlarca farklı doğal güzelliğin bulunduğu şehirde sık sık gezi turları düzenlenmektedir. Doğal yapılara yakın olan tesisleri Nevşehir konaklama tesisleri sayfasından inceleyebilirsiniz. Şehirde yer alan başlıca doğal güzellikler ise Güvercinlik Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Göreme Kaplıcaları ve Temenni Tepesi olarak sıralanmaktadır.

Gezi turlarının yanı sıra eğlence içinde tercih sebebi olan Nevşehir, bar ve pub gibi pek çok mekâna sahiptir. Genellikle il ve ilçe merkezlerinde yaygın olan eğlence mekanları, şarap servisiyle ön plana çıkmaktadır. Nevşehir’de yer alan başlıca eğlence mekanları arasında Karmina Cafe Bar, Angel Cafe Bistro Bar ve Vagon Bar bulunuyor.

Konaklama faaliyetlerinin de gelişmiş olduğu şehirde pek çok otel ve tesis bulunuyor. Turistlerin ilgiyle yaklaştığı Nevşehir otelleri, ekonomik ve kaliteli olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Aile Oteli Tatili Hakkında

Ailenizle güzel bir tatil yapmak istiyorsanız seçebileceğiniz en iyi otel türü ise “Aile Otelleri” olmaktadır. Aile otelleri özellikle ailelere uygun şekilde dizayn edilmiş otellerdir. Sizlerin sevdiklerinizle birlikte güzel vakit geçirmeniz için çalışılmaktadır. Aile otelleri artık tüm Türkiye’de oldukça yaygınlaşmış durumdadır.

Aile otelleri çocuklar için çok yardımsever otellerdir. Bu otellerde çocuklarınızın rahatlıkla vakit geçirebileceği çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Çocuklar için özel olarak hazırlanmış olan bu aktiviteler aynı zamanda çocuklarınız için öğretici aktiviteleri de içermektedir. Bazı aile otellerinde ise çocuklar için hazırlanmış özel kreşler de bulunmaktadır. Bu kreşler sayesinde siz eşinizle birlikte havuz başında vakit geçirirken, çocuklarınız dinlenebilme ve eğlenebilme fırsatlarını yakalayacaktır.

Aile otellerinde belli yaş sınırındaki çocuklar için de ücret alınmamaktadır. Aile otellerinde aynı zamanda Aquaparklar da bulunmaktadır. Çocuklarınız ve sizler için de özel konseptler hazırlanmıştır. Aile otellerinin bazıları ise “İslami” konseptlerinde bulunmaktadır. İslami konseptli otelleri de aile otelleri arasından bulabilirsiniz.

Aile otelleri herşey dahil oteller olabildiği gibi yarım pansiyon oteller de bulunmaktadır. Yani, her ailenin durumuna göre bulabileceğiniz aile otelleri bulunmaktadır. Aile otellerinin bazılarında ise alkolsüz hizmet verilmektedir. Bunları da otel seçeneğiniz içerisindeki özelliklere bakarak öğrenebilirsiniz. Diğer yandan bazı aile otellerinde kapalı havuz seçeneği de bulunmaktadır.

Kış ya da yaz tatiliniz için rahatlıkla bulabildiğiniz özel aile otelleri bulunmaktadır. Kış tatili yapmak isterseniz de en gözde tatil mekanlarında aile otellerini bulabilmeniz mümkündür. Sizin sadece yapmanız gereken size en uygun oteli bulmanızdır.

Yaz, kış tatilleri için en uygun Aile Otelleri bulabilmek oldukça kolaydır. Hem de Türkiye’de sizlere bir sürü seçenek sunulmaktadır. En uygun ve en güzel oteli bularak tatilinizi harika geçirebilirsiniz.