Nevşehir 3 Yıldızlı Oteller

Nevşehir bölgesinde 82 adet 3 yildızlı oteli bulunmaktadır.

Sacred House Kapadokya

Sacred House

Tatil Kapadokya Oda Kahvaltı
İNCELE
İnan Thermal Residence Otel Nevşehir

İnan Thermal Residence Otel

Tatil Nevşehir Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Göreme Kaya Otel Nevşehir

Göreme Kaya Otel

Butik Nevşehir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Yunak Evleri Cave Hotel Ürgüp

Yunak Evleri Cave Hotel

Butik Ürgüp Oda Kahvaltı
İNCELE
Dilek Kaya Otel Ürgüp

Dilek Kaya Otel

Butik Ürgüp Oda Kahvaltı
İNCELE
Kapadokya Hill Hotel & Spa Kapadokya

Kapadokya Hill Hotel & Spa

Butik Kapadokya Oda Kahvaltı
İNCELE
Yusuf Yiğitoğlu Konağı Ürgüp

Yusuf Yiğitoğlu Konağı

Küçük Ürgüp Oda Kahvaltı
İNCELE
Yeni Yükseller Hotel Ürgüp

Yeni Yükseller Hotel

Küçük Ürgüp Oda Kahvaltı
İNCELE
Gamirasu Cave Hotel Ürgüp

Gamirasu Cave Hotel

Butik Ürgüp Oda Kahvaltı
İNCELE
Holiday Cave Hotel Nevşehir

Holiday Cave Hotel

Butik Nevşehir Oda Kahvaltı
İNCELE

Nevşehir Tatili Hakkında

Türkiye’nin önemli turistik şehirlerinden olan Nevşehir, İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Yaklaşık 300 binlik nüfusuyla bilinen şehir, her milyonlarca turist ağırlamaktadır. Tarihi yapıların yanı sıra doğal güzelliklerin de popüler olduğu şehirde yüzlerce gezilecek yer bulunuyor. Ekonomik olmasıyla da tercih edilen Nevşehir, sıcak hava balonlarıyla da bilinmektedir.

Tarihi binlerce yıl geçmişe dayanan Nevşehir, ilk yerleşim yerleri arasında bulunmaktadır. Yapılan arkeoloji çalışmaları sonucunda yeraltı şehirleri, antik kentler ve tapınaklara dair bulgular ortaya çıkmıştır. Turistlerin ilgisini çeken tarihi yapıların birçoğu hali hazırda ücretsiz olarak ziyaret ediliyor. Nevşehir’de yer alan başlıca tarihi yapılar arasında Göreme Açık Hava Müzesi, Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi, Nevşehir Kalesi ve Damat İbrahim Paşa Külliyesi bulunmaktadır.

Doğal güzellikler açısından da oldukça zengin bir bölge olan Nevşehir, harika manzaraları turistlere tanıtmaktadır. Akarsulardan kaplıcalara, vadilerden mağaralara onlarca farklı doğal güzelliğin bulunduğu şehirde sık sık gezi turları düzenlenmektedir. Doğal yapılara yakın olan tesisleri Nevşehir konaklama tesisleri sayfasından inceleyebilirsiniz. Şehirde yer alan başlıca doğal güzellikler ise Güvercinlik Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Göreme Kaplıcaları ve Temenni Tepesi olarak sıralanmaktadır.

Gezi turlarının yanı sıra eğlence içinde tercih sebebi olan Nevşehir, bar ve pub gibi pek çok mekâna sahiptir. Genellikle il ve ilçe merkezlerinde yaygın olan eğlence mekanları, şarap servisiyle ön plana çıkmaktadır. Nevşehir’de yer alan başlıca eğlence mekanları arasında Karmina Cafe Bar, Angel Cafe Bistro Bar ve Vagon Bar bulunuyor.

Konaklama faaliyetlerinin de gelişmiş olduğu şehirde pek çok otel ve tesis bulunuyor. Turistlerin ilgiyle yaklaştığı Nevşehir otelleri, ekonomik ve kaliteli olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

3 Yıldızlı Otel Tatili Hakkında

Oteller sundukları hizmet içeriği ve bina yapısı gibi faktörlere göre yıldız alırlar. Bir yıldızdan yedi yıldıza kadar değişir. Yıldız sayısı arttıkça otelin özellikleri ve sunduğu hizmetler de artar. 3 yıldızı bulunan oteller orta derecede olarak tanımlanmaktadır. Temizliği ve hizmet kalitesi beklentilerinizi karşılayacak ölçülerdedir. Oda genişliği, rahat bir konaklama sunmasına yeterlidir. Tatilinizde bu otel türlerini tercih edebilirsiniz.

Otelin yıldız sayısı, fiyatı üzerinde de etkilidir. Bütçesini düşünen ve daha ekonomik bir seçim yapmak isteyenler tercihlerini 3 yıldızlı otellerden yana kullanabilirler. Bu otellerde iklim koşullarına göre sıcak ya da soğuk olarak kullanabileceğiniz bir klima sistemi bulunur. Odalar oldukça konforludur. Çift kişilik ya da tek kişilik yatak bulunan bir oda talebinde bulunabilirsiniz. Otellerin yüzme havuzu bulunabilir ya da bulunmayabilir. Yani 3 yıldızlı olması için mutlaka havuz bulunma zorunluluğu yoktur. Eğer havuz olması sizin için önemliyse rezervasyonunuz öncesinde bu durumu teyit edebilirsiniz.

3 yıldızlı oteller en az 50 oda kapasitesine sahiptir. Ayrıca çamaşır yıkama ve ütüleme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu otellerde bazı odalarda mini bar bulunur. Bu dolapların içinde soğuk içecekler bulundurulur. Odaların çoğunda televizyon vardır. Eğer yoksa da müzik yayını yapılır. İster odanızda isterseniz ortak alanlarda rahatça vakit geçirebilirsiniz.

Bu otel türlerinde 24 süreyle büfe hizmeti bulunur. Yani günün her saatinde yiyecek bulabilirsiniz. Şehrin farklı noktalarına konumlanmış olan otellerde tek başınıza, ailenizle ya da dostlarınızla birlikteyken konaklayabilirsiniz. Otelin konforunu belirleyen yıldız sayısı olduğu kadar hizmet kalitesidir. Bu nedenle otelinizde kendinizi evinizde gibi hissetmeniz mümkündür. 3 yıldızlı otellerde tatilinizi huzur içinde geçirebilirsiniz. Gitmek istediğiniz şehirde ya da tatil beldesinde bulunan 3 yıldızlı otelleri inceleyebilirsiniz.