Muğla Mavi Bayraklı Oteller

Muğla bölgesinde 130 adet mavi bayraklı oteli bulunmaktadır.

Bodrum Park Resort Bodrum

Bodrum Park Resort

Tatil Köyleri Bodrum Ultra Herşey Dahil
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Voyage Torba Bodrum

Voyage Torba

2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Voyage Bodrum Bodrum
İNCELE
Liberty Hotels Lykia Fethiye

Liberty Hotels Lykia

Tatil Fethiye Ultra Herşey Dahil
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
La Blanche Island Bodrum Bodrum

La Blanche Island Bodrum

2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Rixos Premium Bodrum Bodrum

Rixos Premium Bodrum

1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Bodrum Holiday Resort & Spa Bodrum
İNCELE
Goddess of Bodrum Isis Hotel  Bodrum
İNCELE
Grand Park Bodrum by Corendon   Bodrum
İNCELE
Golden Age Hotel Bodrum Bodrum

Golden Age Hotel Bodrum

Tatil Bodrum Herşey Dahil
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Muğla Tatili Hakkında

Türkiye’nin turizm anlamında önemli tatil merkezlerine ev sahipliği yapan şehri Muğla’nın, hem Ege’ye hem de Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. İlk yerleşimlerin M.Ö.3400’lü yıllarda yapıldığı Muğla, tarihi boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Eşsiz doğal güzellikleri, birbirinden güzel sahilleri,  temiz doğası ve sıcak iklimiyle günümüzde turizme elverişli birçok destinasyonun bulunduğu Muğla, her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Ulaşımların, Türkiye’nin her şehrinden yapılabildiği gibi dünyanın farklı noktalarından da yapılabildiği Muğla, Milas Havalimanı’na 90 kilometre uzaklıktadır.

Antik Karya Bölgesi’nin ünlü kentlerinden olan Muğla, Hititler, Frigler, Persler, Büyük İskender, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Tarihi zenginliğiyle de ünlü olan Muğla’da ziyaret edilmesi gereken yapılar arasında; M.Ö. 5. yüzyıldan kalan Likya Yolu, Rumlardan korunmak amacıyla kullanılmış Bodrum Kalesi ve müze kent olarak günümüze ulaşan Kayaköy bulunmaktadır.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Muğla’nın sıcaklığı yaz aylarında 40 dereceyi bulmaktadır. Sıcak iklimiyle beraber birçok doğal güzelliğin bulunduğu Muğla’nın öne çıkan tabiat harikaları; gizli cennet Kelebekler Vadisi, büyüleyici güzelliğiyle Saklıkent Kanyonu ve eşsiz koyları ile Ölüdeniz olarak sıralanmaktadır.

Gece hayatının oldukça renkli olduğu Muğla’da her kitleye uygun eğlence anlayışına sahip mekanlar hizmet vermektedir. Muğla merkezde Mabolla, Marmaris’te Club Areena, Datça’da Hüsnü’nün Yeri, Bodrum’da Mandalin gibi önemli mekanların bulunduğu ilde sayısız işletme, konuklarına keyifli vakitler sunmaktadır.

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Muğla, konaklama tesisi bakımından her geçen gün artan geniş alternatifleriyle konuklarını ağırlamaktadır. 5 yıldızlı otellerden, ekonomik fiyatlı pansiyonlara kadar her bütçeye uygun konaklama tesisi Muğla’da hizmet vermektedir. Muğla’nın seçkin otelleri, yılın hemen her döneminde misafirlerini ağırlamaktadır.

Mavi Bayrak ödüllü plajları, tertemiz koyları ve bakir sahilleriyle öne çıkan Muğla’nın popüler plajları arasında Ölüdeniz Plajı, Kleopatra Plajı ve İztuzu Halk Plajı bulunmaktadır.

Mavi Bayraklı Otel Tatili Hakkında

Yaz tatilini güzel bir yerde geçirmek istiyorsanız yapacağınız ilk şey otel aramak olacaktır. Belirli kriterlere dikkat ederek iyi bir otel bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli kriterlerden biri de otelin mavi bayrak ödülüne sahip olma durumudur. Mavi bayrak uluslararası standartları sağlayan plaj ve marinalara verilen ödüldür. Suyunu temiz tutan, güvenilir bir ortam sağlayan plajlara verilir. Deniz suyu analiz edilerek uygunluğu kontrol edilir.

Mavi bayraklı oteller sizlere muhteşem bir tatilin kapısını aralıyor. Kaliteli yüzme suyunda, tertemiz bir çevrede tatil yapmak istiyorsanız bu otellerden birini tercih etmelisiniz.

Mavi bayrak ödülünü almak işletmeni tercih edilme oranını artırır. Ancak bu ödülü almak sanıldığı kadar kolay değildir. Tüm sene boyunca son derece ciddi bir şekilde çalışmak gerekir. Bir sene boyunca geçerli olduğundan ertesi sene almak için de aynı istikrarla çalışmalara devam etmek gerekir. Tüm bu özelliklerinden dolayı bir otel mavi bayrağa sahipse hiç düşünmeden seçebilirsiniz.

Mavi bayraklı oteller kalitesiyle ve sunduğu hizmetle son zamanlarda dikkat çekmektedir. Çevreye verdiği üstün hizmetlerden dolayı sürekli ödüllendirilmektedir. Bu oteller müşterilerine en iyi hizmeti vermek için sürekli çalışmaktadır. Huzurlu tatil arayanlar için en iyi deneyimi yaşatmayı planlayan mavi bayraklı oteller her geçen gün kendini geliştirmeye çalışmaktadır. Ayrıca bu otellerin sunduğu hizmetler tam anlamıyla beş yıldızlı otellerin olması gereken kalitesindedir.

Denize girerken en çok dikkat edilen suyun temiz ve berrak olmasıdır. Berrak bir suda denize girerek yaz tatilinin keyfini çıkarmak tam da sizlere göreyse mavi bayraklı otelleri tercih edebilirsiniz. Bu otellerin plajları, koyları ve denizleri oldukça güvenilir ve temizdir. Cebinize en uygun mavi bayraklı otelleri küçük bir araştırma neticesinde kolaylıkla bulabilirsiniz.