İnegöl Yarım Pansiyon Oteller

İnegöl bölgesinde 2 adet yarım pansiyon oteli bulunmaktadır.

Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel İnegöl

Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel

Termal İnegöl Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel İnegöl
İNCELE

İnegöl Tatili Hakkında

5.000 yıllık tarihi ile son derece eski bir yerleşim yeri olan İnegöl, Bursa’nın önemli ilçelerinden biridir. Bölgede yapılan çalışmalar ile birlikte M.Ö. 3.000 yılına dair kalıntılara rastlanmıştır. Sırasıyla Hititler, Bitinyalılar, Lidyalılar, Persler ve Makedonyalılara ev sahipliği yapan İnegöl, Bursa’nın Osmanlı Devleti topraklarına katılması ile birlikte önemli bir ilçe haline gelmiştir. İl merkezine 58 kilometre mesafede yer alan İnegöl, 5.000 yıllık tarihine dair çeşitli tarihi yapılar ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. İlçede yer alan İshak Paşa Külliyesi, Belediye (Bedesten) Çarşısı, Sinanbey Hamamı, Hatun Türbesi ve İnegöl Evleri, konaklamalarınızda ziyaret edebileceğiniz tarihi yapılardır.

Bursa’daki kaliteli otelleri ile birlikte İnegöl’de konaklarken doğal güzellikleri de gezme fırsatınız bulunmaktadır. İlçede yer alan Oylat Vadisi, İnegöl Ormanları ve Oylat Kaplıcaları, doğa gezileriniz ve ziyaretleriniz için ideal bölgelerdir. Ayrıca ilçe içerisinde doğal güzellikler bakımından bir de mağara bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük 3. mağarası olma özelliğini gösteren 665 metre uzunluğundaki Oylat Mağarası da ziyaret edebileceğiniz doğal güzellikler arasındadır.

İnegöl, her ne kadar denize kıyısı olmayan bir ilçe olsa da konaklama seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Yılın her döneminde ilçedeki tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ziyaret etmek isteyen turistler İnegöl’ü ziyarete gelip her bütçeye uygun konaklama seçeneklerinden yararlanabilirler. İnegöl’ün otelleri, genellikle sakin atmosferleri ve çeşitli hizmetleri ile birlikte yılın her döneminde konaklayabileceğiniz otel ve pansiyon seçeneklerinden oluşur.

İnegöl’de konaklarken ilçenin ilk kent müzesi olma özelliğini gösteren İnegöl Kent Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 150 yıllık bir bina olan bu müze içerisinde 2.000’i aşkın yaşam eşyası ile sayıları 15.000’i geçen fotoğraf ve belge bulunmaktadır. İnegöl tarihini merak edenler için İnegöl Kent Müzesi, son derece ideal bir yerdir.

Yarım Pansiyon Tatil Hakkında

Yarım pansiyon otel konsepti, oda konaklaması ile beraber saba kahvaltısı servisinin ve akşam yemeği servisinin ücrete dahil olduğu otelleri ifade eder. Konaklamayla beraber kahvaltı ile akşam yemekleri haricinde otelden alınan yiyecek/içecekler için müşterilerin ekstra ücret vermesi gerekir. Misafirler otelden ayrılırken ise hepsi hesaplanır ve müşteriye fatura edilir.

Tatilinizde öğle yemeklerinizi otelde yemeniz çok önemli değilse, haricinde verilen kahvaltı ve akşam yemeği servisi hizmetleri, bu konsepte dahil ediliyor. Eğer bu hizmet tipi size uygunsa yarım pansiyon oteller, tercih edebileceğiniz tatil mekânı olarak seçenekleriniz arasında yerini alıyor. Buna göre bu otellerde günlük olarak iki öğün yemek hizmeti verildiği görülmektedir. Ancak bazı yarım pansiyon oteller vardır ki; öğle yemeklerini konsepte dahil edip akşam yemeği hizmetini bu paketten çıkarır. Yarım pansiyon otel hizmetleri, lüks otel işletmelerinin bile alternatif şeklinde müşterilerine sunduğu konsept ve hizmetler içerisinde yer alıyor. Ancak hizmet konseptine göre sunulan aktiviteler biraz sınırlı kalıyor.

Kuşadası ve Marmaris gibi bölgeler, yarım pansiyon oteller açısından avantajlı bölgelerdir ve en fazla tercih edilenlerdir. Ayrıca yarım pansiyon otellerin farklı konumlarda tesisleşmiş olması da bulunduğu bölgenin güzelliklerinden faydalanma ayrıcalığı yaratır. Buna göre gün içinde dışarıda olmayı isteyen müşteriler için değişik plajları gezme imkânı veren, tarihi yerleri ziyaret etmeye müsait konumlandırılan yarım pansiyon oteller, çok avantajlı oluyor. Bu oteller, hem konumları hem de sundukları özel hizmet seçenekleri ile müşterilerine ayrıcalıklı bir tatil keyfi sunmayı hedefler. Ayrıca denize sıfır konumlandırılmış yarım pansiyon oteller de deniz, güneş ve kum keyfi sürmeyi isteyenler açısından da avantajlı bir tercih olmakta…

Yarım pansiyon otelleri, genel olarak hem fiyatları hem de hizmet modelleri açısından yurt içindeki tatilci ve yerli turistlerin tatil planlarında ön plana çıkıyor. Bu otel konseptinde fiyatlar, farklı bütçelere uygun şartlarda sunuluyor.

Ülkemizdeki hemen her tatil bölgesinde fazla sayıda rastlanabilen yarım pansiyon otel işletmelerinde rezervasyon yaptırarak daha uygun ücretli tatil planlamaları da yapabilirsiniz. Bu noktada bütçenizi en az şekilde zorlayacak olan tatil planlamaları yaparken hem yarım pansiyon hizmet seçeneklerinden yararlanmak hem de indirim oranları üzerinden fiyat ödemek için yarım pansiyon otellerin erken rezervasyon dönemlerini ve fırsatlarını takip etmeniz yeterli oluyor!