Gölbaşı’nda Yapılacaklar

Ankara’nın metropol ilçelerinden birisi olan Gölbaşı, daha çok şehirleşmenin ön planda olduğu bir yer olarak nitelendirilmektedir. Bundan dolayı da birçok kimse, ilçede yapılacak aktivitelerin sadece kafeteryalarda ve alışveriş merkezlerinde olduğunu düşünmektedir.

Söz konusu Gölbaşı’nda yapılacak aktiviteler olduğunda, ilçe bisiklete binmeden balık tutmaya, yöresel yemekleri tatmadan kamp yapmaya kadar çeşitli aktiviteler sunmaktadır. Hatta çömlek atölyelerinde kendinize bir tane vazo bile yapmanız mümkündür.

Bir turizm ilçesi olarak değerlendirilmese de, yapılan her bir aktivite, bölgeyi sevmek için farklı sebepler arasında yer almaktadır. 

Gölbaşı'nda gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Gölbaşı oteller listemize göz atabilirsiniz.


Gölbaşı’nda Piknik Yapın: Mogan Gölü Piknik Alanı

Mogan Gölü Piknik Alanı Mogan Gölü Piknik Alanı

Gölbaşı’nın doğal güzellikleri arasında ilk sırada Mogan Gölü gelmektedir. İlçenin en güzel yerlerinden birisi olan Mogan Gölü’nün hemen yanı başında bulunan piknik alanlarında göl manzarasına karşı piknik yapmanız mümkündür. 

Söz konusu piknik olduğunda manzara keyfi paha biçilmezdir. Gölün etrafında bulunan çeşitli hayvanları izleyin ve doğanın keyfine varın.

Üstelik Mogan Gölü’nün üzerinde balık tutan onlarca kişi olacak, onları izleyin ve bir sonraki deneyimi kendinizin de yapması için ilham alın.

Ankara'daki günübirlik eğlenceleriniz için konforlu ve uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden Ankara otel listemiz tam size göre.


Gölbaşı’nda Balık Tutun: Mogan Gölü Olta Balıkçılığı 

Mogan Gölü Olta Balıkçılığı Mogan Gölü Olta Balıkçılığı

Ankara’nın denizi olarak kabul edilen Mogan Gölü’nde çok çeşitli deniz canlıları yaşam sürmektedir. Bunlar arasında Kadife balığı, Sazan Balığı, Turna balığı, Gümüş balığı, Kerevit ve yengeç bulunmaktadır.  

Balıkçılık yapanların yardımıyla Mogan Gölü’nde olta balıkçılığı aktivitesine katılmanız mümkündür. Ayrıca isterseniz bireysel olarak da katılım sağlayabilirsiniz. Sonrasında Mogan Parkı’nda yer alan piknik alanlarında bu tuttuğunuz taze balıklardan yiyerek manzara eşliğinde vakit geçirebilirsiniz. 

Gölbaşı'nda manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Gölbaşı'nda gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Doğa ile İç İçe Konaklama Deneyimi Yaşayın: Gölbaşı Karavan Kamp Alanı

Gölbaşı Karavan Kamp Alanı Gölbaşı Karavan Kamp Alanı

Gölbaşı’nın öne çıkan özellikleri arasında karavan kamp alanı gelmektedir. Farklı bir tatil yaşamak isteyenlerden biriyseniz, Ankara il merkezine 23 kilometre uzaklıkta bulunan Gölbaşı Karavan Kamp alanında konaklayabilirsiniz.

Her bir karavan oldukça lüks olmakla birlikte sabah kalkar kalkmaz Mogan Gölü’nü selamlayabilirsiniz. Gölbaşı’nın temiz atmosferi sayesinde kamp yapmak oldukça eğlenceli hale gelebilmektedir. Çadırlı kamplardan ziyade karavan kampı ile eğlence odaklı bir tatil burada ziyaretçilerini beklemektedir. 

Üstelik Karavan Kamp alanına ulaşım da oldukça basittir. Yerinizi ayırtın ve farklı bir maceraya yelken açın. Akşamları ise kamp ateşinin önünde oturmayı ihmal etmeyin.

Gölbaşı'nda tatile çıkmadan önce etkinlik ve festivallerin tamamını görmek için Gölbaşı gezi rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Gölbaşı’nda Bisiklet Turu Yapın: Mogan Gölü Bisiklet Yolu

Mogan Gölü Bisiklet Yolu Mogan Gölü Bisiklet Yolu

Mogan Gölü çevresinde yer alan Mogan Parkı’nda bisiklet yolu da bulunmaktadır. Bisiklet kiralama için Mogan’a yakın noktalarda hizmet verilmektedir. 

Özellikle gün batımı esnasında bisiklet turu yapılması tavsiye edilmektedir. Gölün manzarası o saatlerde çok daha güzeldir. Gölbaşı’na gittiğiniz de bisiklet ile göl etrafında bir tur atmadan kesinlikle dönmeyin.

Ankara'ya gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Ankara gezi rehberi sayfasını kontrol edebilirsiniz.


İlçede Unutulmaz Bir Lezzet Deneyimi Yaşayın: Gölbaşı Yöresel Yemekleri

Gölbaşı Yöresel Yemekleri Gölbaşı Yöresel Yemekleri

Gölbaşı’na geldiğinizde yapmanız gereken asıl aktivitelerden birisi yöresel yemekleri tatmaktır. Kendine has lezzeti olan yöresel yemekler, damak tadınıza ayrı bir hava katacaktır.  

Gölbaşı’nda ilk olarak tatmanız gereken yemek Öllüğü Kürü’dür. Kıyma, erişte ve yoğurdun eşsiz birleşim yemeği kesinlikle tatmanız önerilmektedir.  İsmi kulağa garip gelebilir. Ancak son derece lezzetlidir.

Daha hafif yemeklerden olan İnceğiz Çorbası ise çorba kültürüne farklı bir bakış kazandırmaktadır. Nohut, buğday ve kızarmış yağ ile servis edilen çorba, kokusu ile sizi cezbedecektir. 

Gölbaşı'nda kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz uygun fiyattaki butik oteller için Gölbaşı butik oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


El Sanatlarını Deneyimleyin: Gölbaşı Çömlek 

Gölbaşı Çömlek Gölbaşı Çömlek

Mogan Gölü çevresi, balçıklı toprakların çok fazla bulunduğu noktalardan birisidir. Bu sayede ilçede testi, tuğla ve kiremit üretimi oldukça fazladır. 

Çömlek yapımı ise ilçe merkezinden biraz dışarıda yer alan atölyelerde yapılmaktadır. Atölyede kullanılan temel ürün kırmızı renginde kildir. Yaptıkları ürünler ise vazo, testi ve kapamadır. 

Eğer vaktiniz varsa yerli halkın atölyelerine giderek çömlekçiliğin inceliklerini öğrenebilirsiniz.  

Gölbaşı'nda tatilinizde masaj ve terapilerin bir arada sunulduğu tesislerde konaklamak isterseniz Gölbaşı spa otelleri listemizden birini tercih edebilirsiniz.