Çerkezköy Kongre Otelleri

Çerkezköy bölgesinde 1 adet kongre oteli bulunmaktadır.

Hawthorn Suites by Wyndham Çerkezköy Tekirdağ
İNCELE

Çerkezköy Tatili Hakkında

Tekirdağ’ın İstanbul’a yakın olan ilçelerinden biri olan Çerkezköy, sahip olduğu çeşitli olanaklar ile misafirlerine güzel anlar yaşatmaktadır. Bölgede yer alan tarihi yapıların yanı sıra doğal güzellikler de mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Tekirdağ’daki otellerde konaklarken tek bir vasıta ile sizler de Çerkezköy’ü görmeye gidebilirsiniz.

Osmanlı – Rus savaşının ardından kurulduğu düşünülen bu ilçe, zamanla bölgenin önemli yerlerinden biri haline gelmiştir. Bölgede Mimar Sinan’ın ustalık eserlerinden biri olan Rüstem Paşa Camii ve tarihi mimarisi ile dikkat çeken Çerkezköy Çarşısı bulunmaktadır. Ayrıca bu çarşı, yalnızca tarihi bir gezi için değil; alışveriş sevenler için de ilçenin en ideal noktalarından biridir. Aynı zamanda ilçede bulunan Saat Kulesi de tarihsel açıdan görülmesi gereken bir yerdir.

Çerkezköy, tarihi yapıların yanı sıra doğal alanları ile de dikkat çekmektedir. İlçe içerisinde yer alan Istranca Ormanları, mutlaka görmeniz gereken bir atmosfere sahiptir. Dağ ve doğa yürüyüşü yapmak için son derece ideal bir yer olan bu orman dışında Çerkezköy’e yakın bir yerde bulunan Kıyıköy’de ziyaret etmek isteyebileceğiniz doğal güzelliklerdendir.

Tekirdağ’ın önemli ilçelerinden biri olan Çerkezköy’deki oteller, ilçe içerisinde konforlu bir şekilde konaklayabilmenizi sağlamaktadır. Sizler de bölgede yer alan Golden Palas Hotel, Wyndham Çerkezköy, Gabralı Hotel & Spa, Çerkezköy Business Hotel, City Hotel Çerkezköy, Pasha Hotel Çerkezköy ve Hawthorn Suites by Wyndham Çerkezköy tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleridir.

Çerkezköy’de gece hayatı açısından çok fazla mekân seçeneği bulunmamaktadır. Daha çok aile çay bahçesi ve kafelerin bulunduğu bu ilçede yöresel lezzetleri tadabileceğiniz pek çok farklı restoran yer almaktadır. Bölgenin yöresel lezzetlerini tatmak adına Baba Tatlısı, Burgulu Manır, Elbasan Tava, Çeneçarpan Çorbası ve Eriş Aşı gibi yemekleri tadabilirsiniz.

Kongre Tatili Hakkında

Kongre turizmi ülkemizde her yıl binlerce kişinin katıldığı önemli turizm çeşitlerinden biri olmaktadır. Alanında uzman binlerce kişinin katıldığı bu kongrelerde en önemli nokta ise yapılacağı yeri seçmektir. Kongrelerin çoğu genellikle bir otelde yapılmaktadır. Kongre yapılacak otelin seçiminde, merkezin kapasitesi olanakları göz önüne alınarak seçim yapılır.

Kongre otelleri özellikle müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermek için tasarlanmıştır. Kongre alanları onlarca kişiyi ağırlamak için dizayn edilmiş sade ve ferahtır. Kokteyl alanları da aynı şekilde birçok kişiyi buralarda sorun yaşamadan ağırlamak için hazırlanmıştır. Aynı zamanda kokteyl alanlarında oteller birbirinden en güzel yiyecek ve içecekleri  müşterilerine sunarak keyifli anlar geçirmelerini sağlar.

Kongre otellerinin geneli dört ve beş yıldızlı otellerden oluşmaktadır. Bu oteller daha önce birçok kongreye ev sahipliği yapmış otellerdir. Kongre otellerinde birden çok farklı etkinlik de düzenlenebilir. Bunlar için özel dizayn edilmiş kısımlar sizleri beklemektedir. Ayrıca kongreye katılan kişiler indirimli bir şekilde konaklama seçeneklerini de değerlendirebilirler. Otellerde konaklayanlar için özel hizmetler de devam etmektedir.

Kongre otellerinde havuz gibi önemli seçenekler de bulunmaktadır. Yoğun bir günün ardından havuzda ferahlamak isteyen kişiler burayı tercih edebilir. Kongre alanları dışındaki alanları kullanmak isteyenlerin ise aynı zamanda konaklama seçeneğini tercih eden kişiler olması gerekmektedir.

Birçok kongre otellerinde aynı zamanda spa hizmetleri de bulunmaktadır. Rahatlamak isteyen müşteriler spa tercihlerini de değerlendirebilirler. Kongre otelleri lojistik açıdan da uygun alanlarda bulunması gerekmektedir. Farklı iller ve merkezlerden gelen kişiler ulaşımı kolay olan bu otele rahatlıkla erişim sağlayabilmektedir. Aynı zamanda kongre salonları bölünebilir özellikte olduğu için az katılım olması dahilinde salonu küçültüp daha rahat bir ortam yaratabilmeniz de mümkün olmaktadır.