Başiskele Bebek Dostu Oteller

Başiskele bölgesinde 1 adet bebek dostu oteli bulunmaktadır.

Gazi'nin Yeri Kocaeli

Gazi'nin Yeri

Tatil Kocaeli Oda Kahvaltı
İNCELE

Başiskele Tatili Hakkında

İlk insan yerleşimi M.Ö. 720 yılına kadar dayanan Başiskele bölgesine; Kocaeli şehir merkezinden Vapur, Tramvay ve Halk otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca kendi aracınız ile şehir merkezinden İzmit yönüne doğru gidip, tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden 23 km uzaklıkta bulunan bölgeye yaklaşık 30 - 35 dakika içinde varılabilmeniz mümkündür.

Başiskele, Anadolu’da, tarihin bilinen en eski körfezlerinden birinin kurulduğu yer olması özelliğindedir. Bölgenin Antik Yunan mimarisinin kalıntılarına sahip bir liman bölgesi olması nedeniyle turistler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilen bir yer haline gelmiştir. Başiskele ziyaretinde görülebilecek tarihi ve turistik yerler; Bahçecik, Paşadağ Kalıntısı, Kullar, Kilez Deresi Köprüsü, Servetiye, Yuvacık’tır.

Başiskele tatilinizde temiz hava almak, doğa ile zaman geçirmek ve piknik gibi aktiviteleri gerçekleştirmek için ziyaret edebileceğiniz mekanlar vardır. Bu alanlar; Başiskele Sahili, Uzuntarla Tabiat Parkı, Beşkayalar Tabiat Parkı ve Erikli Tepe Tabiat Parkı’dır. Bu alanlarda kamp yapabilir, doğa incelenebilir ve çeşitli doğal alan aktiviteleri gerçekleştirilebilir.

Başiskele, tarihi yapısının yanında, Başiskele’nin konforlu otelleri ve gece hayatı ile de öne çıkan bir bölge olma özelliğine sahiptir. Bölgede aktif bu mekanlardan bazıları ise Captain Morgan Pub, Memati Club, Loca Garden Restaurant & Bar, Mirza Cafe ve Sinerit Restaurant adlı işletmelerdir.

Bunun yanında eğlenceli bir tatil için Kocaeli’deki lüks otellerine ve konaklama tesislerine sahip başlıca işletmeler; Tryp By Wyndham İzmit Hotel, Wellborn Luxury Hotel, D’Lux Boutique Hotel, Emexotel Kocaeli ve Babil Bungalow Boutique Hotel, Karaca Dağ Evleri isimli mekanlardır. Bu otellerde konforlu bir tatil geçirmek için hemen her imkan bulunmaktadır.

Bebek Dostu Otel Tatili Hakkında

Bebek sahibi olan ebeveynler tatillerini bebeklerine göre planlarlar. Onunla geçirecekleri tatillerinin istedikleri gibi olması için, otel planlamalarına dikkat etmeleri gerekir. Otel seçimi yaparken bebek dostu oteller kategorilerini tercih ederek ailecek hem güvenli hem de huzurlu bir tatilin kapılarınız arayabilirsiniz.  

Bebekle birlikte tatil yapmak, aslında oldukça eğlenceli ve keyifli olabilir. Ancak otel şartlarının bebeğe uygun olması önem taşır. Bebek dostu otellerde bebek bakım ve emzirme odası bulunmaktadır. Ayrıca bebeğiniz için gerekli olan malzeme ve ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz market ve benzeri hizmetleri de bulunmaktadır. Bebek dostu otellerde bakıcı hizmeti de bulunmaktadır. Siz havuza veya denize gittiğinizde bebeğinizi güvenilir ve eğitimli bakıcılara teslim edebilirsiniz. Bu sayede daha rahat bir tatil dönemi geçirebilirsiniz.

Bu özellikleri barındıran bir otel tercih ettiğinizde, bebeğinizle birlikte huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Bazı ebeveynler, bebeklerinin çok küçük olduğunu ve bu şekilde tatilde rahat edemeyeceklerini düşünebilirler. Ancak bu doğru değildir. Doğru oteli seçtiğiniz zaman bebeğinizle unutulmaz bir tatil geçirme şansınız vardır.

Bir bebeğin uykudan, beslenmeye kadar birçok ihtiyacı bulunur. Bakımını kolaylaştıran faktörler otelde yer aldığında, ebeveynler daha rahat ederler. Diğer türlü tatilleri dinlendirici olmaktan çok yorucu olacaktır. Bebeklerinin hem güvenliği hem de ihtiyaçları konusunda endişe duyabilirler.

Bebek dostu oteller ailelerin tüm beklentilerini karşılamak üzere dizayn edilmiştir. Gece ve gündüz saatlerinde bir bebeğin ihtiyacı olabilecek tüm detaylar düşünülmüştür. Odalar daha sık ve daha özenli temizlenir. Bebeğinizin beslenmesi için yemek saatinde ona uygun besinler çıkar. Ayrıca su ısıtıcısı sayesinde istediğiniz zaman odada mama hazırlığı yapabilirsiniz.

Bu oteller, bebeğinizle huzurlu bir tatil yapabilmenizi hedefler. Gittiğiniz bölgede bebek dostu bir otel olup olmadığını araştırabilirsiniz. Böylece birlikte keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.