Ayvacık 4 Yıldızlı Oteller

Ayvacık bölgesinde 1 adet 4 yıldızlı oteli bulunmaktadır.

Hünnap Han Çanakkale

Hünnap Han

Tatil Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE

Ayvacık Tatili Hakkında

Çanakkale’nin turistik açıdan önemli ilçelerinden biri olan Ayvacık, hem doğal yapısı hem de denize kıyısı olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. İl merkezine yaklaşık olarak 65 kilometre mesafede yer alan Ayvacık ilçesine minibüs, otobüs ve özel taksiler ile birlikte gidilebilmektedir. 

Ayvacık ilçesinde gezmek ve görmek isteyebileceğiniz çeşitli turistik mahalleler bulunmaktadır. Küçükkuyu Mahallesi, uzunca bir sahil kıyısına sahip olduğundan tatiliniz için bu bölgeyi tercih edebilir veya Yeşilkurt Köyü’nde doğal alanlar içerisinde organik ürünler ile vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Adatepe ve Behram mahalleleri de Ayvacık’ın en önemli bölgeleri arasındadır. 

Yemyeşil bir doğaya sahip olan Ayvacık ilçesinde yer alan doğal güzellikler son derece önemli yerlerdir. Mıhlı Çayı, Müsellim Boğazı, Zeus Altarı ve Mıhlı Şelalesi görülebilecek doğa harikalarıdır. Tarihi yapısı ile de dikkat çeken Ayvacık’ta gezebileceğiniz birbirinden önemli tarihi yapılar bulunmaktadır. Bu yapılardan bazıları Smintheion Antik Kenti, Gargara Antik Kenti ve Assos Antik Kenti olarak dikkat çekmektedir. Ayvacık’ın otelleri ile birlikte bölgede yemyeşil doğa ve masmavi deniz ile birlikte konaklamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale’deki oteller şehrin belli bölgelerine yayılmış olsa da birkaç önemli otelin Ayvacık’ta bulunduğu bilinmektedir. Ida Blue, Manici Kasrı, Seğmen Hotel, Hotel Rena, Esida Otel, Çetmihan Otel, Palace Hotel Olive Odore ve Öngen Country Hotel tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri olarak Ayvacık’ta yer almaktadır.

Çanakkale’nin sakin ve şirin ilçelerinden biri olan Ayvacık’ta gündüz doğa ile baş başa vakit geçirip dinlendikten sonra gecenizi eğlence mekânlarında daha keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Ayvacık’ta yer alan Assos Pub, Başka Bar, Assos Dove Bar, Berceste Bar, At Bar ve Apron Club tercih edebileceğiniz gece hayatı mekânları olarak dikkat çekmektedir.

4 Yıldızlı Otel Tatili Hakkında

Oteller sundukları hizmetlere ve bina özelliklerine göre yıldızlarla derecelendirirler. 4 yıldızlı oteller de bazı özelliklere sahip oldukları için bu kategoride yer alır. Farklı şehirlerde ve farklı tatil yörelerinde bu tip otellere rastlamak mümkündür. Hem hizmetlerini hem de fiyatını değerlendirerek, bu tip bir otel tercihi yapabilirsiniz.

Yıldızlı otellerde en az 10 adet oda bulunmaktadır. Odalarda ve ortak alanlarda klima sistemi vardır. Sabah saat 06:00 ile gece 24:00 saatleri arasında oda servisinden yararlanabilirsiniz. Otelde yüzme havuzu özellik türüne göre bulunabilmektedir. Kuru temizleme ve ütü hizmetinden tüm misafirleri faydalanabilir.

Odalarda mini bar, değerli eşyalarınız için bir kasa, televizyon ve saç kurutma makinesi mutlaka yer alır. Devamlı doktor ve revir hizmeti vardır. İki kattan fazla katı bulunan 4 yıldızlı otellerde asansör bulunur. Bu otellerdeki rezervasyon işlemleri bilgisayar ortamında yapılır. Ortak alanlarda satış mağazası ile yayınların ve kitapların bulunduğu bir okuma alanı mevcuttur.

Bu gibi özelliklere sahip olan oteller 4 yıldız almaya hak kazanırlar. Oldukça konforlu şartlara sahiptirler. Farklı lokasyonlarda birçok 4 yıldızlı otel bulmak mümkündür. Bütçe dostu olmaları da misafirleri açısından büyük bir avantajdır. Tatilinizi geçirmek istediğiniz yöredeki otelleri araştırırken kaç yıldıza sahip olduklarına da göz atabilirsiniz. Böylece verdikleri hizmetler konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

4 yıldızlı oteller sundukları hizmetler yönünden oldukça avantajlıdır. Konforlu bir tatil için tercih edilebilir. Üstelik 5 yıldızlı olan otel türlerine göre daha ekonomiktir. Farklı şehirlerde plandığınız tatillerde ailece bu otel türlerinde konaklayabilirsiniz. Keyifli bir tatilin yanı sıra konfor da arıyorsanız, sunduğu imkanlar nedeniyle 4 yıldıza sahip otellerden birini tercih edebilirsiniz.