Ayvacık 3 Yıldızlı Oteller

Ayvacık bölgesinde 11 adet 3 yildızlı oteli bulunmaktadır.

Manici Kasrı Çanakkale

Manici Kasrı

Tatil Köyleri Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE
Erguvanlı Ev Çanakkale

Erguvanlı Ev

Küçük Çanakkale Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Seğmen Hotel  Çanakkale
İNCELE
Hotel Rena Çanakkale

Hotel Rena

Tatil Çanakkale Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Esida Otel Çanakkale

Esida Otel

Butik Çanakkale Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Palace Hotel Olive Odore Çanakkale

Palace Hotel Olive Odore

Tatil Çanakkale Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Club Hotel Gültur Çanakkale

Club Hotel Gültur

Tatil Çanakkale Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Kazdağları Karye Müze Otel Çanakkale

Kazdağları Karye Müze Otel

Tatil Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE
Assos Alarga Hotel Çanakkale

Assos Alarga Hotel

Butik Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE
Küçükkuyu Sarissa Butik Otel  Çanakkale

Küçükkuyu Sarissa Butik Otel

Tatil Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE

Ayvacık Tatili Hakkında

Çanakkale’nin turistik açıdan önemli ilçelerinden biri olan Ayvacık, hem doğal yapısı hem de denize kıyısı olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. İl merkezine yaklaşık olarak 65 kilometre mesafede yer alan Ayvacık ilçesine minibüs, otobüs ve özel taksiler ile birlikte gidilebilmektedir. 

Ayvacık ilçesinde gezmek ve görmek isteyebileceğiniz çeşitli turistik mahalleler bulunmaktadır. Küçükkuyu Mahallesi, uzunca bir sahil kıyısına sahip olduğundan tatiliniz için bu bölgeyi tercih edebilir veya Yeşilkurt Köyü’nde doğal alanlar içerisinde organik ürünler ile vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Adatepe ve Behram mahalleleri de Ayvacık’ın en önemli bölgeleri arasındadır. 

Yemyeşil bir doğaya sahip olan Ayvacık ilçesinde yer alan doğal güzellikler son derece önemli yerlerdir. Mıhlı Çayı, Müsellim Boğazı, Zeus Altarı ve Mıhlı Şelalesi görülebilecek doğa harikalarıdır. Tarihi yapısı ile de dikkat çeken Ayvacık’ta gezebileceğiniz birbirinden önemli tarihi yapılar bulunmaktadır. Bu yapılardan bazıları Smintheion Antik Kenti, Gargara Antik Kenti ve Assos Antik Kenti olarak dikkat çekmektedir. Ayvacık’ın otelleri ile birlikte bölgede yemyeşil doğa ve masmavi deniz ile birlikte konaklamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale’deki oteller şehrin belli bölgelerine yayılmış olsa da birkaç önemli otelin Ayvacık’ta bulunduğu bilinmektedir. Ida Blue, Manici Kasrı, Seğmen Hotel, Hotel Rena, Esida Otel, Çetmihan Otel, Palace Hotel Olive Odore ve Öngen Country Hotel tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri olarak Ayvacık’ta yer almaktadır.

Çanakkale’nin sakin ve şirin ilçelerinden biri olan Ayvacık’ta gündüz doğa ile baş başa vakit geçirip dinlendikten sonra gecenizi eğlence mekânlarında daha keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Ayvacık’ta yer alan Assos Pub, Başka Bar, Assos Dove Bar, Berceste Bar, At Bar ve Apron Club tercih edebileceğiniz gece hayatı mekânları olarak dikkat çekmektedir.

3 Yıldızlı Otel Tatili Hakkında

Oteller sundukları hizmet içeriği ve bina yapısı gibi faktörlere göre yıldız alırlar. Bir yıldızdan yedi yıldıza kadar değişir. Yıldız sayısı arttıkça otelin özellikleri ve sunduğu hizmetler de artar. 3 yıldızı bulunan oteller orta derecede olarak tanımlanmaktadır. Temizliği ve hizmet kalitesi beklentilerinizi karşılayacak ölçülerdedir. Oda genişliği, rahat bir konaklama sunmasına yeterlidir. Tatilinizde bu otel türlerini tercih edebilirsiniz.

Otelin yıldız sayısı, fiyatı üzerinde de etkilidir. Bütçesini düşünen ve daha ekonomik bir seçim yapmak isteyenler tercihlerini 3 yıldızlı otellerden yana kullanabilirler. Bu otellerde iklim koşullarına göre sıcak ya da soğuk olarak kullanabileceğiniz bir klima sistemi bulunur. Odalar oldukça konforludur. Çift kişilik ya da tek kişilik yatak bulunan bir oda talebinde bulunabilirsiniz. Otellerin yüzme havuzu bulunabilir ya da bulunmayabilir. Yani 3 yıldızlı olması için mutlaka havuz bulunma zorunluluğu yoktur. Eğer havuz olması sizin için önemliyse rezervasyonunuz öncesinde bu durumu teyit edebilirsiniz.

3 yıldızlı oteller en az 50 oda kapasitesine sahiptir. Ayrıca çamaşır yıkama ve ütüleme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu otellerde bazı odalarda mini bar bulunur. Bu dolapların içinde soğuk içecekler bulundurulur. Odaların çoğunda televizyon vardır. Eğer yoksa da müzik yayını yapılır. İster odanızda isterseniz ortak alanlarda rahatça vakit geçirebilirsiniz.

Bu otel türlerinde 24 süreyle büfe hizmeti bulunur. Yani günün her saatinde yiyecek bulabilirsiniz. Şehrin farklı noktalarına konumlanmış olan otellerde tek başınıza, ailenizle ya da dostlarınızla birlikteyken konaklayabilirsiniz. Otelin konforunu belirleyen yıldız sayısı olduğu kadar hizmet kalitesidir. Bu nedenle otelinizde kendinizi evinizde gibi hissetmeniz mümkündür. 3 yıldızlı otellerde tatilinizi huzur içinde geçirebilirsiniz. Gitmek istediğiniz şehirde ya da tatil beldesinde bulunan 3 yıldızlı otelleri inceleyebilirsiniz.