Aydın Havuzlu Oteller

Aydın bölgesinde 140 adet havuzlu oteli bulunmaktadır.

Aqua Fantasy Aquapark Hotel & Spa Kuşadası
İNCELE
Ramada Resort by Wyndham Akbük Didim
İNCELE
Aquasis Deluxe Resort & Spa Hotel Didim
İNCELE
Didim Beach Resort Aqua & Elegance Thalasso Didim
İNCELE
Blue Vista Hill Hotel Kuşadası

Blue Vista Hill Hotel

Tatil Kuşadası Herşey Dahil
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Suhan 360 Hotel & Spa Kuşadası

Suhan 360 Hotel & Spa

Tatil Kuşadası Herşey Dahil
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Ephesia Holiday Beach Club Aydın

Ephesia Holiday Beach Club

Tatil Köyleri Aydın Herşey Dahil
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
The Grand Blue Sky International Hotel Kuşadası
İNCELE
Pine Bay Holiday Resort Hotel Kuşadası

Pine Bay Holiday Resort Hotel

Tatil Kuşadası Herşey Dahil
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
The Roxy Luxury Moon Didim

The Roxy Luxury Moon

Tatil Didim Herşey Dahil
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Aydın Tatili Hakkında

Aydın, Türkiye’nin güneybatı bölümünde yer alan ve oldukça gelişmiş olan bir şehirdir. Ege Bölgesi’nde bulunan şehir, turizm açısından da oldukça popülerdir. Aydın’a ulaşım son derece rahattır. Şehre direkt olarak karayolu ve demiryolu seçenekleri ile ulaşım mümkündür. 

Köklü tarihi ile dikkat çeken Aydın’da görülmeye değer pek çok tarihi mekân bulunmaktadır. Bu mekânlar; Efes Antik Kenti, Afrodisias Antik Kenti, Priene Antik Kenti, Milet Antik Kenti, Alabanda, Nysa Antik Kenti, Tralleis Antik Kenti, Aydın Arkeoloji Müzesi, Didyma Antik Kenti, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Nazilli Etnografya Müzesi, Üveys Paşa Camii, Piginda Antik kenti, Kuva-i Milliye Müzesi, Ramazan Paşa Camii, Çine Arıcılık Müzesi, Küçükada Kalesi, Nasuhpaşa Külliyesi, Oleatrium Zeytin ve Zeytinyağı Tarihi Müzesi’dir.

Aydın’da tarihi mekânlar dışında özellikle yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği pek çok doğal güzellik alanı bulunmaktadır. Bafa Gölü, Arapapıştı Kanyonu, Altınkum Plajı, Zeus Mağarası, Güvercinada, Saplı Ada, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Çine Çayı, Aytepe Mesire Alanı, Pınarbaşı Mesire Alanı, Büyük Menderes Dalyanları, Görle Kanyonu, Narlıdere Kanyonu şehrin en güzel doğal güzellikleri arasındadır. 

Yaz turizmi açısından oldukça popüler olan şehirde denize girebileceğiniz pek çok harika plaj yer almaktadır. Altınkum Plajı, Akbük Koyu, Sevgi Plajı, Kadınlar Denizi Plajı, İçmeler Koyu, Karasu Koyu, Kavaklıburun Koyu, Aydınlık Koyu, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Park Koyları şehrin en gözde plajları arasındadır. 

Aydın’da harika bir tatil geçirmenize vesile olan pek çok konaklama tesisi bulunmaktadır. En popülerleri ise Aqua Fantasy Aquapark Hotel&Spa, Ramada Resort By Wyndham Akbük, Blue Vista Hill Hotel’dir. Aydın’daki Oteller, bütçeye uygun pansiyonlara kadar çeşitlilik sunmaktadır. 

Aydın’da gece hayatı oldukça renkli olmaktadır. Popüler eğlence mekânları arasında; Kuşadası Club Bar, Kuzgun Cafe Bar, Canlar Türkü Evi, Tarihi Çınar Balık Restaurant, Pasaj Shot Bar, E-5 Cafe Bar, Le Gramophone Bar yer almaktadır.

Havuzlu Otel Tatili Hakkında

Havuzlu oteller sundukları hizmet içerikleri ile misafirlerini en iyi şekilde ağırlarlar. Özel havuzlarda keyifli bir zaman dilimi geçirmenize imkan veren otellerde çocuklar için de özel boyutta havuzlar bulunmaktadır. Bu tarz otellerde havuz başında vitamin barda bulunmaktadır. Güneşin ve havuzun keyfini bu şekilde çıkarabilirsiniz.

Üç yıldızlı, dört yıldızlı ve beş yıldızlı oteller havuz bulundurarak misafirlerine daha keyifli bir tatil sunmayı tercih ederler. Beş yıldızlı otellerde ise havuz bulundurulması bir zorunluluktur. Ya açık ya da kapalı havuzları bulmak zorundadır.

Havuzlu oteller sadece tatil beldelerinde değil şehir merkezlerinde de bulunur. Herhangi bir sebeple seyahat ettiğinizde bu tip otelleri tercih ederek havuz imkanından faydalanabilirsiniz. Örneğin iş gezileri ve kongreler için havuzu bulunan oteller tercih edilirse, işleriniz bittiğinde yüzerek stresinizi atabilirsiniz.

Otellerde bulunan havuzlar farklı boylarda yer almaktadır. Derinlikleri de buna göre ayarlanmakadır. Eğer havuz beklentiniz varsa, bu özelliğini sorgulayarak rezervasyon yaptırmanız daha iyi olacaktır. Havuzlu oteller, farklı şehirlerde ve şehirlerin farklı ilçelerinde konumlanmıştır. Yetişkin ve çocuk bölümü bulunan havuzlar farklı büyüklükte veya derinlikte olabilir. Bazı otellerin hem havuzu hem de kendine özgü plajları bulunmaktadır.

Havuz kenarında bulunan şezlonglarda, yüzme molalarınızda dinlenebilirsiniz. Havuz bar sayesinde atıştırmalıklar ya da içecek sipariş verebilirsiniz. Havuz açılış ve kapanış saatlerini takip etmeniz önemlidir. Çünkü sabah erken saatlerde ya da havuzun kapanma saatinden sonra temizlik yapılır. Havuzlu oteller düzenli olarak havuzlarını temizler ve klor ile hijyenik olmasını sağlar. Keyifli bir tatil dönemi için havuzlu otelleri tercih edebilirsiniz.