Akşehir Küçük Oteller

Akşehir bölgesinde 1 adet küçük oteli bulunmaktadır.

Akşehir Butik Otel Konya

Akşehir Butik Otel

Küçük Konya Oda Kahvaltı
İNCELE

Akşehir Tatili Hakkında

Akşehir, Konya iline bağlı kültürel ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan turistik ilçelerden birisidir. Bunların yanı sıra doğal güzellikleriyle de doğa ile iç içe bir ortam sunmaktadır. Akşehir’de bulunan otellerde avantajlı bir tatil planı yaparak stresten uzak birkaç geçirmeniz mümkündür.

Geçmişi Neolitik Çağ’a kadar uzanan Akşehir’de Kalkolitik, Tunç, Hitit, Frig, Helenistik, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait izlere rastlanmıştır. Gezilip görülmesi gereken tarihi yerleri arasında Nasreddin Hoca Mezarlığı ve Türbesi, Taş Medrese (Arkeoloji Müzesi), Akşehir Evleri, Küçük Ayasofya Mescidi, Tarihi Arasta Çarşısı, Batı Cephesi Karargah Müzesi, İmaret Camii ve Konya Akşehir Aziz Meryem Ana Ermeni Kilisesi (Eski Kilise) yer almaktadır.

Akşehir’de doğa ile iç içe vakit geçirebilecek eşsiz güzellikler bulunmaktadır. Nasreddin Hoca’nın maya çaldığı Akşehir Gölü, temiz suyu ve atmosferi ile bilinen Hıdırlık Tepesi ve yemyeşil ormanları ile Gülmece Parkı, Akşehir’in bol oksijenli doğal güzellikleridir.

Akşehir, muhafazakar bir ilçe olduğu için gece hayatında aktif değildir. Hoş sohbet eşliğinde içeceğini yudumlayarak vakit geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği Kahveland Akşehir, Gülmece Kafeterya, Yeşil Vadi Restaurant & Cafe, Takkasızlar Konağı ve Teras Cafe gibi birkaç mekan hizmet vermektedir.

Konya’daki konaklama tesislerimde konaklama planı yaparak Akşehir’e günübirlik ziyarette bulunmak da mümkündür. Akşehir sınırlarında tatil planı yapanlar ise Özpark Hotel, Grand Akşehir Otel, Tarihi Küçükağa Konağı ve Garp Hotel seçenekleri arasından bütçelerine uygun olan otellere göz atabilir.

Küçük Oteller Tatili Hakkında

Küçük oteller, az oda sayısıyla üst seviye bir konforu sunan veya samimi ve mütevazı bir tatil mekânında misafirlerini ağırlayan otellerdir. Bu küçük oteller, bir yandan çok özel şekilde tasarlanmış ortamlarda ayrıcalıklı özelliklerde bir tatil isteyen bir yandan da ekonomik fiyatlarda bir tatil beklentisi bulunan misafirlerin ortak buluşma noktası durumundadır.

Küçük oteller özellikleri bakımından ise beş yıldızlı otellerdeki odaların niteliklerini karşılayabilecek kadar konforlu odalara sahiptir. Kapasitesine göre yeteri ölçülerde kahvaltı salonları, oturma salonları gibi alanları vardır. Ayrıca yönetim odası da bulunur. Yine özellikleri açısından 24 saat oda servisi hizmeti bulunur. Küçük olmalarının haricinde çok konforlu dizayn edilmişlerdir ve yaz ya da kış mevsimi olmasına göre havalara uygun (klima, soba vb.) gerekli donanımlar da mevcuttur.

Genelde sahibi tarafından işletilen bu küçük otellerin başlıca avantajlarından biri, işletme sahibi olan kişi/kişilere müşterilerin her an ulaşabiliyor olmasıdır. Ayrıca bu otellerde yemek-içmek, sohbet etmek vb. durumlar hayata geçer ve ev ortamındaymış gibi bir hava hâkimdir. Bu durum da misafirler açısından bir avantajdır. Minimal bir tasarım vardır; ancak kendine has atmosferi müşterilere dingin bir ruh verir. Bir diğer artısı ise otel atmosferini müşterilerine yaşatmamaya çalışan ve daha sıcak bir atmosfer oluşturan tesisler olmalarıdır.

Belli imkânlar ile hizmet verebilen bu küçük oteller, müşterilerinin beklentilerini karşılayabilirken fiyat açısından da daha hesaplı bir maliyet ortaya çıkarıyor. Bu anlamda konaklama isteğinizi hesaplı ve ekonomik bir bütçe ile yapabileceğiniz bu tesislerde önceden yer ayırtmanız durumunda erken rezervasyon fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Bu sayede indirim oranlarından veya taksit seçeneklerinden de yararlanmış ve çok daha uygun fiyatlarda bir tatil satın almış olursunuz.