Adana kapalı havuzlu oteller

Adana bölgesinde 10 adet kapalı havuz oteli bulunmaktadır.

Sheraton Grand Adana Hotel Adana

Sheraton Grand Adana Hotel

Şehir Adana Oda Kahvaltı
İNCELE
Divan Adana Adana

Divan Adana

Şehir Adana Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Adana HiltonSA Adana

Adana HiltonSA

Şehir Adana Oda Kahvaltı
İNCELE
Otel Seyhan Adana

Otel Seyhan

Şehir Adana Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Sürmeli Adana Adana

Sürmeli Adana

Şehir Adana Oda Kahvaltı
İNCELE
Ziyapaşa Park Otel Adana

Ziyapaşa Park Otel

Şehir Adana Oda Kahvaltı
İNCELE
Hotel İnci Adana Adana

Hotel İnci Adana

Şehir Adana Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Hotel Adanava Adana

Hotel Adanava

Şehir Adana Oda Kahvaltı
İNCELE
Centrum Business Hotel Adana

Centrum Business Hotel

Şehir Adana Oda Kahvaltı
İNCELE
DoubleTree by Hilton Adana Adana

DoubleTree by Hilton Adana

Şehir Adana Oda Kahvaltı
İNCELE

Adana Tatili Hakkında

Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Adana; doğu Akdeniz kıyılarının hızla büyüyen bir ticari başkenti ve sanayi şehridir.

Antik Hititler’e ve daha eskilere dayanan bir tarihe rağmen Adana, çok fazla turistik bir şehir değildir. Bununla birlikte, mükemmel ulaşım bağlantıları ile modern ve enerjik bir yerdir. Burası, Türkiye’nin güneybatısında az ziyaret edilen tarihi yerleri ve kalıntıları keşfetmek için iyi bir başlangıç rotası oluşturur.

Akdeniz boyunca seyahat ediyorsanız, şehrin kalabalığından uzaklaşmak ve sakinleşmek için ihtiyacınız olan yer olabilir. Yaz aylarında yüksek bir sıcaklığa sahip olan Adana, iyi bir otel çeşitliliğine sahip olmasına rağmen, çoğunlukla iş seyahatleri için tercih edilmektedir. Bununla birlikte, önemli bir ulaşım noktasıdır.

Tarihi yerlerinden modern kafelere ve barlara kadar Adana, aslında onu görülmeye değer popüler bir destinasyon haline getiren sayısız tarihi ve turistik bir cazibe merkezine de sahiptir. Adana’daki konaklama mekanlarında konaklamayı tercih ederseniz; 16. yüzyıldan kalma Ulu Cami’yi, sevimli ve küçük bir haçlı kilisesi içinde yer alan Etnografya Müzesi’ni ve Bölge Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Birinci yüzyılda dönemin Roma imparatoru tarafından Seyhan Nehri üzerinde yaptırılan Taş Köprü de görülmeye değerdir. Adana’da görülmesi gereken yerler arasında; Büyük Saat Kulesi, Merkez Parkı, Atatürk Müzesi, Sabancı Merkez Cami, Seyhan Nehri ve Mavi Su Parkı yer almaktadır.

İş seyahati nedeniyle gelenler için önemi nedeniyle Adana otelleri, tüm fiyat aralıklarında kaliteli otel seçeneklerine sahiptir. Seyhan Nehri kıyısında, şehrin en lüks otellerinden biri olan Hilton yer almaktadır. Hilton, şehrin tam merkezindedir ve alınan hizmete göre makul fiyatlı denilebilir. Bir alternatif olarak ise, şehrin merkezinde ve tüm önemli turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunan ve dört yıldızlı bir otel olan Şirin Park Otel de tercih edilebilir.

Kapalı Havuzlu Otel Tatili Hakkında

Her mevsim yüzmek ve havuz keyfi yapmak isteyenlerin tercihi kapalı havuzu mevcut olan otellerden yana olur. Özellikle kış ve bahar sezonunda, bu oteller sayesinde yüzmeye doyabilirsiniz. Havuz suyu, mevsim şartlarına uygun sıcaklıktadır. Konforlu bir şekilde havuz keyfinizi tamamlayıp, otel odanıza çıkarsınız. Oldukça keyifli ve huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz bu otelleri her mevsim tercih edebilme şansınız bulunur.

Kapalı havuzun birçok avantajı vardır. En önemlisi ise yağmur, rüzgar, kar gibi olumsuz hava koşullarından etkilenmemesidir. Suyu her zaman belirli bir sıcaklık düzeyinde tutulur. İnsanlar yaz, kış ya da bahar aylarında olmaları fark etmeksizin oteldeki havuzu kullanabilirler.

Bazı otellerde yalnızca kapalı havuz bulunurken, bazılarında hem açık hem de kapalı havuz bulunabilir. Bu durumda otel misafirleri hava koşullarına göre istediklerini tercih etme özgürlüğüne sahip olurlar. Havuzların derinlikleri yetişkin ve çocuklara göre özel olarak ayarlanmaktadır.

Tatil günlerini keyifli ve eğlenceli geçirebilmek birçok kişinin hayalidir. Yoğun çalışma temposunun ardından ihtiyaç duyulan bir dinlenme molası olarak düşünülmelidir. Bu kısa sürede üzerinizdeki tüm stresi atabilmeniz için seçtiğiniz otelin istediğiniz gibi olması önemlidir. Bu nedenle seçim yaparken aradığınız kriterleri karşılayıp karşılamadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Örneğin her mevsim yüzebileceğiniz bir tatil arıyorsanız, otelin kapalı havuzu olması size bir avantaj sunacaktır.

Kapalı havuzlu oteller farklı tatil beldelerinde ve il merkezlerinde mevcuttur. Tatilinizi geçirmek istediğiniz konuma göre bir otel tercihi yapabilirsiniz. Bu otellerin oda ve kahvaltı, yarım pansiyon ya da tam pansiyon gibi türleri bulunur. Hem bütçenize hem de beklentilerinize uygun olan bir oteli seçerek tatilinizi planlayabilirsiniz.