Adalar Çocuk Dostu Oteller

Adalar bölgesinde 17 adet çocuk dostu oteli bulunmaktadır.

Büyükada Çankaya Otel Büyükada

Büyükada Çankaya Otel

Butik Büyükada Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Büyükada Port Hotel Büyükada

Büyükada Port Hotel

Butik Büyükada Oda Kahvaltı
İNCELE
Ascot Hotel Büyükada Büyükada

Ascot Hotel Büyükada

Butik Büyükada Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Aşıklar Butik Otel Büyükada

Aşıklar Butik Otel

Butik Büyükada Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Ada Palas Butik Otel Büyükada Adalar

Ada Palas Butik Otel Büyükada

Butik Adalar Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Sergüzeşt Otel Büyükada Adalar

Sergüzeşt Otel Büyükada

Butik Adalar Oda Kahvaltı
İNCELE
Büyükada Comfort Otel Büyükada

Büyükada Comfort Otel

Tatil Büyükada Oda Kahvaltı
İNCELE
Eskibağ Butik Hotel Büyükada

Eskibağ Butik Hotel

Tatil Büyükada Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Perili Köşk Concept Hotel Adalar

Perili Köşk Concept Hotel

Butik Adalar Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Büyükada Sahil Otel Adalar

Büyükada Sahil Otel

Tatil Adalar Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Adalar Tatili Hakkında

Adalar, büyüklü küçüklü 9 ada ve kıyıya yakın iki kayalıktan oluşmaktadır. İstanbul’a iline bağlıdırlar. Marmara Denizi’nde bulunurlar. Adalar, coğrafi konumlarından dolayı yalnızca deniz yoluyla (vapur, motor ve deniz motoru) ulaşıma açıktırlar. Adalar’a ilk seferler 1846 yılında başlamıştır. O tarihten bu yana oldukça zengin tarihi, kültürel ve doğal alanları ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline gelmişlerdir. Adalar’a ulaşım 30 dk ile 1 saat 40dk arasında değişmektedir.

Adalar’da gezip görülmesi gereken birçok tarihi mekan ve yapı bulunmaktadır. Görülmesi gereken tarihi yapı ve mekanlardan bazıları; Adalar Müzesi, Adakule, Hamidiye Cami, Aya Dimitri Kilisesi, Aya Theodoros Kilisesi, Büyükada Saat Kulesi, Rum Yetimhanesi, Ruhban Okulu, Bahriye Çeşmesi, Değirmenburnu, Sait Faik Abasıyanık Müzesi, Ana Panayia Kilisesi, Kınalıada Rum Mezarlığı’dır.

Tarihi ve kültürel alanlarının dışında görülmesi gereken doğal güzellikleri de bulunan Adalar’da mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler; Büyükada Tabiat Parkı, Burgazada, Heybeliada İsland ve Değirmenburnu Tabiat Parkı’dır.

İl genelinde birçok tarihi ve doğal mekan bulunmaktadır. Tatilleri sırasınca il genelindeki güzellikleri gezmek isteyen ziyaretçiler, il merkezine yakın konumda bulunan İstanbul otellerini tercih edebilirler.

Adalar’da gece hayatı da bir o kadar canlı ve hareketlidir. Gece hayatını canlı tutan mekanlardan bazıları; Heyamola Ada Lokantası, Torpi Cafe, Gencay Cafe, Işık Cafe, Anjelik Cafe, Madam Sofia Cafe & Bar, Fındık Bar, Pepe Restaurant Bar ve İmparator Ada Bar’dır. Adalar’da keyifli bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçiler, popüler olan Adalar otellerinden faydalanabilirler.

Yaz aylarında birçok beach ve plajı sayesinde ziyaretçilerin ortak noktası haline gelen Adalar’da görülmesi gereken plaj ve beachlerden bazıları; Ada Beach Club, Çamkaya Aile Plajı, Blue Beach Büyükada, Kalpazankaya Plajı, Yada Beach Club, Sedef Adası Plajı ve Değirmenburnu Plajı’dır.

Çocuk Dostu Otel Tatil Hakkında

Tatilinizi çocuklarınızla birlikte geçirmek istediğinizde, otel şartlarının buna uygun olması çok önemlidir. Rahat vakit geçirebilmeniz ve ailece eğlenebilmeniz için çocukların da otel tarafından düşünülmesi gerekir. Etkinlikler, bakım odaları, parklar, oyun saatleri gibi ortak alan imkanları yanında otel odasının şartları da çocuklara uygun hale getirilmelidir.

Otellerin konforu ve eğlenceli aktiviteleri sayesinde tatiliniz boyunca hoşça vakit geçirmeniz mümkündür. Çocuk dostu oteller özellikle çocuklu aileleri düşünerek odalarını ve ortak alanlarını dizayn etmiştir. Örneğin yemek bölümünde mama sandalyesi olması, bakım ve emzirme odaları, oyun alanları, havuz bölümleri, çocuklar için sinema gibi detaylar  çocuklu aileler için büyük bir avantajdır. Havuzunun çocuk bölümü olması ve açık alanda özgürce oynayabilecekleri parkların olması ebeveynlerin aradığı özelliklerdir.

Çocuk dostu oteller ailelerin daha rahat bir tatil geçirebilmesini amaçlar. Bu nedenle çocuk bakım odaları ve kreşler oluştururlar. Otelde eşinizle başbaşa geçirmek istediğiniz zamanlarda, çocuğunuzun bakımını oradaki görevli üstlenir. Ailelerin birkaç günlüğüne de olsa rahat nefes alabilmesi için birçok detay düşünülmüştür. Tatilde daha çok yorulmamak isteyen ebeveynlerin tercihidir.

Otellerin genel amacı, misafirlerinin hoşça vakit geçirmesini sağlamaktır. Tüm detaylar sizin rahat etmeniz için planlanmıştır. Çocuklu aileler ise fazladan bazı detaylara ihtiyaç duyarlar. Ailece huzurlu bir tatil yapmak için tercih edilebilir. Çocuk dostu özelliği bulunan bir otel tercih ettiğinizde gün içinde çeşitli etkinliklerle daha verimli vakit geçirebilirsiniz. Ailece konforunuzu yükselten bu özel otel konsepti sayesinde huzur ve eğlence dolu bir tatil sizi bekliyor.

Çocuk dostu oteller sundukları hizmet sayesinde çocuklarınıza eğitici bilgiler de sunmaktadır. Oyunlar eğlenceli olmakla beraber öğretici yönleri ile de kişisel gelişimlerine katkı sunmaktadır.